Sky Walk i Zamek Czocha


14 sierpnia 2022 roku. Niedziela.

CENA: 90 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju (Bar Zacisze) o godz. 7.00, wyjazd z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego, przystanek od strony Taurona) o godz. 7.15. Powrót ok. 20.00.


Pierwszym punktem naszej wycieczki będzie Zamek Czocha malowniczo położony nad Jeziorem Leśniańskim. Zamek Czocha powstał jako zamek obronny, strzegący granicy. Dziś przyciąga wielu turystów. Z uwagi na swoją tajemniczo-magiczną aurę nazywany jest polskim Hogwartem. Tworzono tu także polską adaptację Wiedźmina. Miesięcznik National Geographic Traveler w roku 2012 wybrał Zamek Czocha jako jeden z 7 nowych cudów Polski.
Z przewodnikiem zwiedzimy zamkowe komnaty, a w czasie wolnym będziecie mogli napić się kawy na dziedzińcu.

Po zwiedzaniu Zamku, pojedziemy do Świeradowa Zdroju – urokliwego uzdrowiska położonego w sercu Gór Izerskich. Przespacerujemy się deptakiem, wejdziemy do Hali Spacerowej, zobaczymy Dom Zdrojowy, przejdziemy Parkiem Zdrojowym i tarasami. Na koniec pobytu w Świeradowie – wieża widokowa Sky Walk – najwyższa w Polsce wieża widokowa ze ścieżką w chmurach. Sky Walk to ponad 60 metrów wysokości i 3 km ścieżek. Z wieży wspaniale widać Stóg Izerski, uzdrowisko i Karkonosze! Powrót w godzinach wieczornych.

ZAMÓW


Cena: 90 zł (zawiera transport, ubezpieczenie, usługę przewodnika).
Dodatkowo płatne bilety wstępów: 75 zł – normalny i emerycki, 65 zł – dzieci i renciści.