Sandomierz i okolice


PROGRAM WYCIECZKI


Dzień 1

Przejazd do Baranowa Sandomierskiego.
Zwiedzanie XVI wiecznej rezydencji magnackiej rodziny Baranowskich. Zamek porównywany jest do Wawelu, otoczony pięknym parkiem. Podczas wizyty w obiekcie zobaczymy historyczne wnętrza zamku, secesyjną kaplicę oraz arkadowy dziedziniec. Ziemia Sandomierska słynie z hodowli winorośli oraz produkcji wina. Odwiedzimy jedną z tutejszych winnic Winnicę nad Jarem – poznamy proces uprawy winorośli, omówiona zostanie produkcja wina. Na koniec miłego dnia zrelaksujemy się w ogrodowej altanie w winnicy, gdzie spróbujemy 3 gatunków win, lokalnych serów, swojskiej wędliny, pieczywa. Gospodyni poczęstuje nas domowym ciastem. Nocleg w pensjonacie bezpośrednio sąsiadującym ze Starym Miastem.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do Ujazdu – zwiedzanie Zamku Krzyżtopór – okazałych ruin pałacu – fortecy. Budynek był największym pałacem w Europie – do dziś na zwiedzających robi olbrzymie wrażenie! Następnie zapraszamy Państwa do Opatowa, gdzie zwiedzimy potężną średniowieczną kolegiatę z bogatą historią i oszałamiająco pięknym wnętrzem. Ziemia Sandomierska słynie z hodowli winorośli oraz produkcji wina. W związku z tym odwiedzimy jedną z tutejszych winnic, poznamy proces uprawy winorośli, omówiona zostanie produkcja wina. Na koniec miłego dnia zrelaksujemy się tutejszej winiarni, gdzie odbędzie się degustacja win i lokalnych serów. Przejazd do Sandomierza, dla chętnych obiadokolacja.

Dzień 3

Śniadanie, przejazd do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Spacer po miasteczku zwanym Perłą Polskiego Renesansu. Odwiedzimy piękny Rynek z urokliwymi kamienicami Przybyłów, Celejowską, Białą; Domem Górskiego i zabytkową studnią. Przejdziemy się na Mały Rynek, zwiedzimy również kościół farny i kościół św. Anny. W czasie wolnym polecamy skosztować regionalnego wypieku – maślanych Kazimierskich Kogutów i żydowskich cebularzy.
Na koniec – rejs statkiem po Wiśle – z pokładu roztaczają się przepiękne widoki na miasto i okolicę
Powrót w godzinach wieczornych.

ZAMÓW


Cena zawiera: transport, ubezpieczenie, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, usługę pilota, bilety wstępów, rejs statkiem, przejazd meleksami i wynajem zestawu słuchawkowego. Wycena wycieczki jest tworzona indywidualnie. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.