Poznań – Dzień Św. Marcina

11 listopada 2020 roku. Środa.
CENA: 115 zł/os.

Wyjeżdżamy ze Szczawna-Zdroju o godz. 5.00 spod Domu Zdrojowego (ul. Kolejowa 14) i o 5.15 z Wałbrzycha z ul. Sikorskiego (przystanek nr 31 – w kierunku Świdnicy i Wrocławia). Planowany powrót o godzinie 22.30.

Program:

Przejazd do dzielnicy Śródka w Poznaniu, a tu zwiedzanie rynku z najsławniejszym polskim muralem pt. „Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle”. Spacer przez kładkę na Ostrów Tumski i zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra i Pawła. Spacer z przewodnikiem po Starym Rynku – w południe usłyszymy hejnał z ratusza i zobaczymy trykające koziołki. Przejście przez Plac Wolności w kierunku zamku cesarskiego, przy którym zlokalizowana będzie główna scena związana z obchodami Święta ulicy Św. Marcin. Scena będzie kulminacyjnym punktem obchodów tego święta. To tutaj Święty Marcin – w stroju rzymskiego legionisty na białym koniu odbierze po raz kolejny klucze do bram miasta od prezydenta Poznania. Na ulicy św. Marcin i w jej okolicy występować będą liczne teatrzyki uliczne, pojawią się ciekawe stragany ze słynnymi rogalami świętomarcińskimi, nie zabraknie również grup rekonstrukcyjnych m.in. z Powstania Wielkopolskiego. Wszystkiemu będzie towarzyszyć orkiestra wojskowa, która ma przygotowany program z okazji Święta Niepodległości. Do Państwa dyspozycji 2 godziny czasu wolnego na odpoczynek i indywidualne świętowanie.

Planowany powrót do Wałbrzycha (+ okolice) 22:30.

ZAPRASZAMY NA TO WYJĄTKOWE ŚWIĘTO !

Cena: 115 zł, dzieci do lat 12 – 10% zniżki, zawiera: transport klimatyzowanym autokarem, ubezpieczenie KL i NNW, opiekę pilota – oprowadzanie przewodnika.

ZAMÓW