Sandomierz i Kazimierz Dolny


Mamy 2 terminy:

6 – 8 sierpnia 2021,

17 – 19 sierpnia 2021

CENA: 499 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna Zdroju o godz. 4.00 i z Wałbrzycha o 4.15 (chętnych możemy zabrać ze Świebodzic, Świdnicy i Wrocławia).

Dzień 1:
Przejazd do Baranowa Sandomierskiego. Zwiedzanie XVI wiecznej rezydencji magnackiej rodziny Baranowskich. Zamek porównywany jest do Wawelu, otoczony pięknym parkiem. Podczas wizyty w obiekcie zobaczymy historyczne wnętrza zamku, secesyjną kaplicę oraz arkadowy dziedziniec z krużgankami.
Zakwaterowanie w pensjonacie położonym w pobliżu sandomierskiego Starego Miasta. Wieczorne zwiedzanie romantycznego Sandomierza – podczas naszego spaceru zobaczymy: Bramę Opatowską, Ratusz, Collegium Gostomianum (najstarsze liceum w Polsce), Dom Długosza, Starą Synagogę. Opowieści przewodnika będą wypełnione ciekawostkami i legendami. Poznamy ulubione trasy Ojca Mateusza… Po zwiedzaniu czas wolny, a dla chętnych obiadokolacja

Dzień 2:
Śniadanie. Przejazd do Ujazdu – zwiedzanie Zamku Krzyżtopór – okazałych ruin pałacu – fortecy. Budynek był największym pałacem w Europie – do dziś na zwiedzających robi olbrzymie wrażenie! Następnie zapraszamy Państwa do Opatowa, gdzie zwiedzimy potężną średniowieczną kolegiatę z bogatą historią i oszałamiająco pięknym wnętrzem. Ziemia Sandomierska słynie z hodowli winorośli oraz produkcji wina. W związku z tym odwiedzimy jedną z tutejszych winnic poznamy proces uprawy winorośli, omówiona zostanie produkcja wina. Na koniec miłego dnia zrelaksujemy się tutejszej winiarni, gdzie odbędzie się degustacja win i lokalnych serów. Przejazd do Sandomierza, dla chętnych obiadokolacja.

Dzień 3:
Śniadanie, przejazd do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Spacer po miasteczku zwanym Perłą Polskiego Renesansu. Odwiedzimy piękny Rynek z urokliwymi kamienicami Przybyłów, Celejowską, Białą; Domem Górskiego i zabytkową studnią. Przejdziemy się na Mały Rynek, zwiedzimy również kościół farny i kościół św. Anny. W czasie wolnym polecamy skosztować regionalnego wypieku – maślanych Kazimierskich Kogutów i żydowskich cebularzy.
Na koniec naszej pięknej wycieczki nie lada atrakcja! Meleksami pojedziemy do słynnego na całą Polskę wąwozu Korzeniowy Dół – jaru wyrzeźbionego przez bardzo starą drogę, otoczonego drzewami, których korzenie w malowniczy sposób ozdabiają ściany wąwozu. Zatrzymamy się także przy Starej Chacie – XVII wiecznym zabytku
klasy zerowej, której urok na pewno Cię zachwyci!
Powrót do Wałbrzycha około północy.

Cena: 499 zł/os.  dzieci do lat 12 – 10% zniżki,

zawiera: transport, ubezpieczenie, 2 noclegi, 2 śniadania, usługę
przewodnika. Obowiązkowo dodatkowo płatne bilety i wynajem zestawu słuchawkowego: 100 zł (płatne w autokarze)

Dla chętnych istnieje możliwość zamówienia pakietu 2 obiadokolacji i 1 obiadu za dopłatą 100 zł/os. Za zestaw (prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w biurze)