Ziemia Sandomierska i Kazimierz Dolny 3 dni

7-9 sierpnia 2020 roku.

CENA: 485 zł/os.

Wyjeżdżamy ze Szczawna Zdroju o godz. 4.00 spod Domu Zdrojowego (ul. Kolejowa 14) i o 4.15 z Wałbrzycha z ul. Sikorskiego (przystanek nr 31 – w kierunku Świdnicy i Wrocławia).

Dzień: 1
Przejazd do Baranowa Sandomierskiego.
Zwiedzanie XVI wiecznej rezydencji magnackiej należącej niegdyś do rodziny Baranowskich. Zamek porównywany jest do Wawelu, otoczony pięknym parkiem. Podczas wizyty w obiekcie zobaczymy historyczne wnętrza zamku, secesyjną kaplicę oraz arkadowy dziedziniec.

Ziemia Sandomierska słynie z hodowli winorośli oraz produkcji wina. Odwiedzimy jedną z tutejszych winnic – Winnicę nad Jarem – poznamy proces uprawy winorośli, omówiona zostanie produkcja wina. Na koniec miłego dnia zrelaksujemy się w ogrodowej altanie w winnicy, gdzie spróbujemy 3 gatunków win, lokalnych serów, swojskiej wędliny, pieczywa. Gospodyni poczęstuje nas domowym ciastem. Nocleg w pensjonacie bezpośrednio sąsiadującym ze Starym Miastem.
Dzień 2:
Śniadanie. Zwiedzanie romantycznego Sandomierza – podczas naszego spaceru zobaczymy: Bramę Opatowską, Ratusz, Collegium Gostomianum (najstarsze liceum w Polsce), Dom Długosza, Starą Synagogę. Opowieści przewodnika będą wypełnione ciekawostkami i legendami. Poznamy ulubione trasy Ojca Mateusza… Po zwiedzaniu czas wolny.
Przejazd do Ujazdu – zwiedzanie Zamku Krzyżtopór – okazałych ruin pałacu – fortecy. Budynek był największym pałacem w Europie – do dziś na zwiedzających robi olbrzymie wrażenie! Następnie zapraszamy Państwa do Opatowa, gdzie zwiedzimy średniowieczną kolegiatę. Przejazd na nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie, przejazd do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Spacer po miasteczku zwanym Perłą Polskiego Renesansu. Odwiedzimy piękny Rynek z urokliwymi kamienicami Przybyłów, Celejowską, Białą, Domem Górskiego i zabytkową studnią. Przejdziemy się na Mały Rynek, zwiedzimy również kościół farny i kościół św. Anny. W czasie wolnym polecamy skosztować regionalnego wypieku – maślanych Kazimierskich Kogutów i żydowskich cebularzy. Na koniec – rejs statkiem po Wiśle – z pokładu roztaczają się przepiękne widoki na miasto i okolicę. Powrót do Wałbrzycha około północy.

Cena: 485 zł/os. zawiera: transport, ubezpieczenie, 2 noclegi, 2 śniadania, usługę pilota.
Dodatkowo płatne bilety i wynajem zestawu słuchawkowego: 100 zł
Istnieje możliwość zamówienia pakietu 2 obiadokolacji za dopłatą 65 zł/os.