Wenecja Szprewaldzka


14 sierpnia 2021. Sobota.

CENA: 120 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka/ Bar Zacisze) o godz. 6.00,  z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego/ zatoka autobusowa TAURON) o godz. 6.15.

W programie: Bad Muskau, gorąca czekolada i pływanie łodziami.

Zwiedzanie Parku wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO odbędzie się po polskiej jak i niemieckiej stronie założenia. Zobaczymy Nowy Zamek – jego wnętrza i wystawę poświęconą twórcy zamku – księciu Puckler – Muskau. Pospacerujemy po parku zaprojektowanym przez nietuzinkowego Księcia Pucklera, który zaprojektował naturalistyczną przestrzeń całego założenia wraz z dwoma pięknymi mostami: Angielskim i Podwójnym. Po spacerze będziemy mieli przyjemność zaprosić Państwa na chwilę przyjemności do manufaktury czekolady: Felicitas Chocolatier w Hornow. Po zaspokojeniu “słodkich żądz” udamy się na przystań, gdzie czekają łodzie, które zabiorą Państwa na 1,5 godzinną przejażdżkę kanałami Szprewy. Po rejsie jeszcze około godzinna przerwa. 

Cena: 120 zł/os.  dzieci do lat 12 – 10% zniżki,

zawiera: transport, ubezpieczenie, usługę przewodnika praskiego. Dodatkowo płatne bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: 12 euro – dorośli, 8 euro – dzieci.