Wąwóz Myśliborski i Jawor


24 lipca 2021 roku. Sobota.

CENA: 50 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka/ Bar Zacisze) o godz. 8.00,  z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego/ zatoka autobusowa w kierunku Świdnicy) o godz. 8.15, Wałbrzych (Lisek) 8.30. Planowany powrót ok godziny 22.00.

Wycieczka jednodniowa z cyklu “OMNIBUSEM ZA MIEDZĘ”

Proponujemy Państwu wycieczkę w znane i nieznane, to znaczy bliskie, ale rzadko odwiedzane miejsca – Wąwóz Myśliborski i Kościół Pokoju w Jaworze.

Wąwóz Myśliborski to Rezerwat Przyrody położony na Pogórzu Kaczawskim, stanowiący również część Parku Krajobrazowego Chełmy. Zapraszamy na 2,5 godzinny spacer z przewodnikiem. Wzdłuż szlaku towarzyszy nam w wędrówce wartki potok Jawornik. W rezerwacie możemy znaleźć piękne formy law poduszkowych powstałych w wyniku wybuchów podwodnych wulkanów, rzadkie odmiany paproci m.in. języcznika zwyczajnego czy paprotnika kolczastego. Dla dociekliwych udostępnione są tablice edukacyjne opisujące ciekawostki wąwozu.

Po spacerze przejazd do Jawora. To piękne miasto posiada bardzo bogatą historię. Niegdyś stanowiło ważną część Księstwa Świdnicko – Jaworskiego. Było świadkiem wojen husyckich i wojny 30 letniej. To właśnie z tego okresu pochodzi jeden z najciekawszych zabytków Jawora, do którego Państwa zabieramy – Kościół Pokoju. Jeden z trzech wybudowanych i jeden z dwóch ocalałych  kościołów ewangelickich powstałych na mocy pokoju westfalskiego kończącego wojnę katolicko ewangelicką w Europie. Kościół został doceniony przez UNESCO i wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa w 2001 roku. Po bogatych, barokowych wnętrzach oprowadzał będzie Państwa przewodnik sudecki.

Przydatne informacje: skala trudności: łatwa, obuwie: sportowe

Cena: 50 zł/os.  dzieci do lat 12 – 10% zniżki,

zawiera: transport, ubezpieczenie,  usługę przewodnika

Dodatkowo płatne bilety wstępu i wynajem zestawu słuchawkowego: dorośli: 12 zł/os. dzieci: 6 zł/os.

ZAMÓW