Trójmiasto i Malbork


11 – 13 czerwca 2021 roku. Piątek – niedziela.

CENA: 599 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju o godz. 4.00, z Wałbrzycha o godz. 4.15, przejazd przez Świebodzice, Świdnicę i Wrocław (możemy z tych miast wziąć chętnych turystów).

ZAMÓW

Gdańsk, to najbardziej obfitujące w zabytki miasto całego wybrzeża Bałtyku. Ponad 1000 letnie miasto przyciąga rzesze turystów spragnionych zobaczenia
niezwykłych zabytków, pięknych deptaków, sklepików z bursztynami oraz szerokich plaż. Gdańsk kojarzony jest także z ciekawą historią XX wieku, która niewątpliwie miała wpływ na losy świata! Sopot to elegancki kurort, z przepięknym molem oraz popularnym Grand Hotelem, wymyślne wille dodają uroku temu miastu. Gdynia to industrialne oblicze Trójmiasta, z kolekcją zabytkowych statków. W Malborku zwiedzimy największy zamek na świecie, który jest wpisany na listę UNESCO.

DZIEŃ I
Przyjazd do Gdańska około południa, zwiedzanie Głównego Miasta: Ul. Długa, z wysokiej klasy zabytkami, na której zobaczymy – Dom Uphagena, Ratusz Głównego Miasta Gdańsk, Długi Targ (z wizytówką Trójmiasta – fontanną Neptuna oraz Dworem Artusa). Przejdziemy także na Długie Pobrzeże, ze słynnym Żurawiem. Ulica Mariacka to wg nas jeden z najbardziej urokliwych zakątków miasta, wzdłuż całej ulicy otwarte są sklepy z bursztynowymi precjozami oraz kameralne kawiarnie – tutaj czas się zatrzymał. Odwiedzimy Bazylikę Mariacką, wysokiej klasy zabytek, który słynie ze swojego olbrzymiego rozmiaru. Czas wolny na Głównym Mieście
Pięknym galeonem przepłyniemy na Westerplatte – wejdziemy na teren Wojskowej Składnicy Tranzytowej, gdzie zobaczymy Pomnik Obrońców Wybrzeża, odwiedzimy także Cmentarz Obrońców Westerplatte i koszary. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja dla chętnych

DZIEŃ II
Śniadanie, dalsze zwiedzanie Trójmiasta. Zobaczymy Historyczną Stocznię Gdańską, Plac Solidarności i Pomnik Poległych Stoczniowców oraz Historyczną Bramę nr 2, Salę BHP. Przejazd do reprezentacyjnej dzielnicy Gdańska – Oliwy. Przespacerujemy się pięknie zaprojektowanym i nieskazitelnie zadbanym Parku Oliwskim. Przy okazaji wstąpimy do słynnej katedry, przysłuchamy się także koncertowi organowemu. Przejazd do Sopotu, spacer ul. Bohaterów Monte Cassino, czyli sopockim deptakiem, usłanym butikami, restauracjami i kawiarniami, wstęp na urokliwe, półkilometrowe molo, z którego jak na dłoni widać słynny Grand Hotel. Czas wolny.
Przejazd do Gdyni. Zobaczymy tutaj Skwer Kościuszki, a także jedną z jednostek pływających:
ORP Błyskawica lub Dar Pomorza. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Malborka.
Zwiedzanie największego zamku na świecie. Zamek – twierdza wybudowany przez Krzyżaków, później przez lata był siedzibą królów Polski. W 1997 roku wpisany na listę UNESCO.

Cena: 599 zł
Cena zawiera: transport, usługę pilota – przewodnika, ubezpieczenie, 2 noclegi w pokojach 2 lub 3 osobowych z łazienką, 2 śniadania, 2 obiadokolacje.
Dodatkowo płatne bilety do zwiedzanych obiektów, lokalni przewodnicy, wypożyczenie sprzętu słuchawkowego tour guide: 120 zł (normalny), 100 zł (ulgowy)