Ścieżka koronami drzew i Śnieżka

30 sierpnia 2020 roku. Niedziela.

CENA: 45/65 zł/os.

Wyjeżdżamy ze Szczawna Zdroju o godz. 7.00 spod Domu Zdrojowego (ul. Kolejowa 14) i o 7.15 z Wałbrzycha z ul. Sikorskiego (przystanek nr 31 – w kierunku Świdnicy i Wrocławia). Planowany powrót o godzinie 22.00.

Wyjazd ze Szczawna o godz. 7.15, z Wałbrzycha o godz. 7.30. Powrót ok. 20.00Przejazd do Jańskich Łaźni. Ścieżka w koronach drzew powstała na zboczu Góry Czarnej w Jańskich Łaźniach, na peryferiach Karkonoskiego Parku Narodowego. Jest to widokowo – przyrodnicza platforma poprowadzona wśród drzew. Jej długość do ok. 2 km, na wysokości 23 m, zwieńczona jest 45 metrową wieżą górującą nad lasem. Uatrakcyjnieniem ścieżki są punkty widokowe, tablice informacyjne, „rogi adrenaliny” (przejścia o innej strukturze niż reszta ścieżki). Na ścieżkę mogą wybrać się Państwo z dziećmi – platforma jest bezpieczna, u jej podnóża znajduje się plac zabaw.

Zapraszamy Państwa na piękną górską wędrówkę. Wybierzemy się na spacer na najwyższą górę w Czechach i najwyższą górę polskich Sudetów – Śnieżkę (1602 m n.p.m.). Nasz spacer zaczniemy w niezwykle malowniczej miejscowości Pec pod Sněžkou. Po około 3 – 4 godzinnym spacerze zdobędziemy szczyt, Śnieżkę. Na szczycie zrobimy chwilowy odpoczynek. Niestety obiekt jest zamknięty od 2015 roku do odwołania i nie wejdziemy do środka. Do Peca wrócimy kolejką gondolową, która  oprócz odpoczynku, zagwarantuje nam także przepiękne widoki.

Cena: 65 zł (dorośli), 45 zł (dzieci) (Zawiera: transport, ubezpieczenie, opiekę przewodnika górskiego)

Dodatkowo płatne bilety na kolejkę gondolową: 180 koron (dorośli), 160 koron (młodzież i emeryci), 80 koron (dzieci). Ścieżka koronami drzew: 220 koron (dorośli), 180 koron (dzieci 3 – 14 lat)