Praga klasyczna


1 sierpnia 2021 rok. Niedziela. 

CENA: 110 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka/ Bar Zacisze) o godz. 6.00, z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego – Tauron) o godz. 6.15.

Naszą podróż po Pradze rozpoczniemy od spaceru z przewodnikiem po stolicy Czech, podczas którego zobaczycie i usłyszycie opowieści o najcenniejszych miejscach Miasta Stu Wież.

Na trasie: Hradczany, czyli Dzielnica Królewska – ze słynnym Zamkiem Praskim (przy odrobinie szczęścia, zobaczymy także zmianę warty honorowej) i Katedrą Św. Wita (obiekty obejrzymy z zewnątrz). Przejście na Małą Stranę, spacer po urokliwej dzielnicy. Jednym z najbardziej znanych obiektów Czech jest Most Karola – potężny, średniowieczny most łączący brzegi Wełtawy. Most ozdobiony jest 30 barokowymi rzeźbami, przedstawiającymi świętych. Przejdziemy ten niezwykły, półkilometrowy most, aby znaleźć się na prawym brzegu rzeki. A tam, Rynek z historycznymi kamienicami, Ratuszem noszącym Zegar Orloj oraz mnóstwo artystów, kafejek i sklepików – słowem bajkowy klimat!

Podczas naszego spaceru będziemy także na Vaclavskim Namesti, czyli Placu Wacława, głównej arterii miasta, zobaczymy tu XVII-wieczny pomnik Św. Wacława, a będąc już o krok, wstąpimy także do Pałacu Lucerna, w którym znajduje się ironiczne nawiązanie do rzeźby z Placu Wacława, czyli rzeźba Davida Cernego “Koń” – podwieszona pod sufitem pałacu – przedstawia św. Wacława dumnie siedzącego na wiszącym do góry nogami zdechłym koniu – jest to niezwykle ciekawa sztuka:)

Podczas wycieczki przewidziany jest czas wolny np. na zakupy, pobyt w restauracji.

Cena: 110 zł/os.  dzieci do lat 12 – 10% zniżki, zawiera: transport, ubezpieczenie, usługę przewodnika praskiego. 

ZAMÓW