Krzeszów nocą


25 lipca 2021. Sobota.

CENA: 50zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka/ Bar Zacisze) o godz. 18.00,  z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego/ zatoka autobusowa przy TAURON) o godz. 18.15.

Wycieczka jednodniowa z cyklu “OMNIBUSEM ZA MIEDZĘ”

Krzeszów nocą, to nowy program, który przenosi Państwa w czasie. Zwiedzanie tajemniczego opactwa po zmroku jest atrakcją samą w sobie, lecz czym będzie, gdy całość ubierzemy w artystyczny spektakl? Nasza nocna opowieść wiedzie przez tajemnicze i niedostępne na co dzień miejsca, a jej dopełnieniem są żywe, historyczne postacie. Bohaterowie towarzyszą turystom przez całą trasę zwiedzania. Przewodnikiem grupy będzie duch mieszkającego tu cystersa.

Wieczorne zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w Mauzoleum Piastów Śląskich. Przejdziemy przez Cmentarz Sióstr Zakonnych, wejdziemy do książęcej studni, skąd tajemnym przejściem dotrzemy do bazyliki. Weźmiemy tu udział w odnalezieniu Ikony Matki Boskiej Łaskawej,a następnie kaplicą loretańską dotrzemy do dawnego skarbca i strychu świątyni. Schodząc z poddasza, weźmiemy udział w niecodziennym wydarzeniu. Koncert na organach Englera. Jak brzmi bachowska uwertura na organach nocą? Trzeba to usłyszeć, i Państwo będą mieli tą przyjemność! Odtwórcą dzieł będzie sam opacki organista! Placem kościelnym przejdziemy do kościoła św. Józefa z freskami Willmanna, gdzie przy odrobinie szczęścia spotkamy pracującego artystę, który zarywał tu noce. Z empory jest najlepszy widok na jego dzieła!
U Św. Józefa” obejrzymy również strych chowający niegdyś tajemnicę drugowojennej historii, gdyż w 1945 roku znaleziono tu bezcenny skarb europejskiej kultury – partytury Bacha, Mozarta, Beethovena, rękopisy Lutra i manuskrypty Goethego. Są to bezcenne zbiory Pruskiej Biblioteki Państwowej w Berlinie. Zbiory miały znajdować się w skrzyniach po dach wypełniających pomieszczenie.
Dla integracji grupy i pokrzepienia ciała po nocnym spacerze zapraszamy na wspólne grillowanie na przyklasztornym placu – do spróbowania będą także lokalne smakołyki!

Cena: 50 zł (zawiera: transport, ubezpieczenie, usługę pilota) Dodatkowo płatne atrakcje pakietu nocnego zwiedzania oraz kiełbasa z grilla i herbata: 47 zł/os.

ZAMÓW