Jarmark adwentowy w Dreźnie


13 grudnia 2020 roku. Niedziela.

CENA: 120 zł/os.

Wyjeżdżamy ze Szczawna-Zdroju o godz. 7.45 spod Domu Zdrojowego (ul. Kolejowa 14) i o 8.00 z Wałbrzycha z ul. Sikorskiego (przystanek nr 31 – w kierunku Świdnicy i Wrocławia). Planowany powrót o godzinie 22.00.

Jak co roku zabieramy Państwa do naszych zachodnich sąsiadów.

Tutaj, w Stolicy Saksonii odbywają się najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Niemczech. Zapach grzanego wina wymieszany z cynamonową nutą piekarnika, tworzy wspaniałą atmosferę Bożonarodzeniowych Świąt! W trakcie pobytu oferujemy zwiedzanie Starego Miasta z doświadczonym przewodnikiem. Zobaczą Państwo Ogród i tarasy Muzeum Zwinger, katedrę Frauenkirsche, kościół Marii Panny, tarasy Bruhla, zamek rezydencyjny Wettynów.

Osoby chętne mogą się udać na zwiedzanie muzeum, albo zamku indywidualnie (po wcześniejszym ustaleniu z przewodnikiem i za dodatkową opłatą).

Czas wolny po zwiedzaniu z przewodnikiem to około 3 godziny. W tym czasie proponujemy Państwu obejście Striezelmarkt – najstarszego  jarmarku w Niemczech, skosztowanie Glühwein (grzanego wina) i Dresdner Christstollen (tradycyjna strucla, certyfikowana jako wyrób lokalny). Praktycznie z każdego miejsca mogą Państwo zobaczyć wpisaną na listę Guinnessa ponad 14 metrową, ruchomą szopkę. Dla najmłodszych jest również wiele atrakcji: Domek Pflaumentoffla, Dom Baśni, Domek z Piernika czy kino Skrzatów. Ciekawą atrakcją jest Diabelski Młyn, dzięki któremu możemy powoli wznieść się nad ziemię i zobaczyć jarmark w całej okazałości.

Cena: 120 zł/os. dzieci do lat 12 – 10% zniżki

Zawiera: przejazd autokarem, ubezpieczenie KL 20 000 euro, NNW 5000zł, opiekę i oprowadzanie przewodnika.