Czeski Krumlov 2 dni

12-13 września 2020 roku. Sobota-Niedziela.

CENA: 349 zł/os.

Wyjeżdżamy ze Szczawna Zdroju o godz. 3.00 spod Domu Zdrojowego (ul. Kolejowa 14) i o 3.15 z Wałbrzycha z ul. Sikorskiego (przystanek nr 31 – w kierunku Świdnicy i Wrocławia). Planowany powrót o godzinie 23.00.

Czeski Krumlov to obok Pragi drugie najczęściej zwiedzane miasto w Czechach. To piękne średniowieczne miasteczko na pograniczu z Austrią, pięknie wkomponowane w zakola Wełtawy. Krumlov może się “pochwalić” drugim co do wielkości zamkiem w Czechach (40 budynków i obiektów pałacowych z 5 dziedzińcami), romantycznymi uliczkami i centrum miasta, które w 1992 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

W programie:

Dzień: 1

Krumlovski zamek, lavka pod zamkiem (piętrowy most z zabudowaniami), jego renesansowe wnętrza i dziedzińce z ogrodami. Dzielnica Latran – najstarsza część starówki – tutaj mieszkała niegdyś służba zamkowa. Czas wolny około 1,5 godziny – warto zakosztować rodzimej kuchni. Dalsze zwiedzanie: gotycki kościół pw. Św. Wita, renesansowy ratusz i słup maryjny, plac “Na louži” z domem Jakuba Krčina. Muzeum Egona Schile, Muzeum Fotoatelier Seidel. Przejazd do miejsca zakwaterowania – nocleg.

Dzień: 2 

Śniadanie. Wyjazd do Zlatej Koruny. Zwiedzanie dawnego opactwa cysterskiego  założonego przez króla Przmysława Ottokara II. Zobaczymy m.in. kościół pw. Wniebowzięcia NMP (największy kościół na południu Czech), unikalną piętrową kaplicę pw. Aniołów Stróżów. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Wałbrzycha/Szczawna około godziny 23.30.

Cena: 349 zł, dzieci do lat 12 – 10% zniżki,

Zawiera: przejazd autokarem, opiekę przewodnika, 1 nocleg, 1 śniadanie (szwedzki stół), ubezpieczenie KL i NNW. Cena nie zawiera opłat do zwiedzanych obiektów:

Zamek w Krumlovie: 

osoby dorosłe bez zniżki: 250 kc

osoby powyżej 65 lat osoby powyżej 18 lat z kartą ZTP – 180 kc

dzieci do 6 roku życia – za darmo

osoby niepełnosprawne do 18 roku życia – po okazaniu stosownych dokumentów (karta ZTP) – za darmo

Klasztor Złota Korona:

osoby dorosłe bez zniżki: 140 kc

dzieci do 6 roku życia – za darmo

dzieci 6 – 18 lat – 100 kc

osoby powyżej 65 lat – 100 kc

osoby powyżej z kartą ZTPza darmo