Bieszczady


10 – 12 września 2021 roku. Piątek – Niedziela.

CENA: 549 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka/ Bar Zacisze) o godz. 3.00, z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego/ zatoka autobusowa w kierunku Świdnicy i Wrocławia)  o godz. 3.15, przejazd przez Świebodzice, Świdnicę i Bielany Wrocławskie (możemy z tych miast wziąć chętnych turystów).

Bieszczady to jeszcze do niedawna najdziksze i najmniej zamieszkałe góry Polski. Dawniej mieszkali tu twardzi górale i uciekinierzy wyjęci spod prawa, a od setek lat w kniei można spotkać niedźwiedzia, rysia, czy żbika, a w nocy usłyszeć wycie wilka. Obszar pełen jest niesamowitych krajobrazów z malutkimi cerkwiami, pastwiskami i rusińskimi sadybami. Nad wsiami rozpościera się widok na połoniny i góry.

Dzień 1
Wyjazd o godz. 3.00, przejazd do Polańczyka. Spacer po koronie zapory na Jeziorze Solińskim – największym sztucznym zbiorniku wodnym w Polsce. Z zapory roztaczają się widoki na “zielone wzgórza nad Soliną”. Rejs statkiem spacerowym po zalewie. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Przejażdżka Bieszczadzką Kolejką Leśną z Majdanu do Przysłupia. 11 kilometrowa trasa wiedzie wśród urokliwych lasów, poprzecinanych potokami, przez wsie i opuszczone przysiółki. Przejazd autokarem na Przełęcz Wyżną – stąd wejdziemy na Połoninę Wetlińską (1228 m n.p.m.). Z Połoniny widoczne są się piękne, bieszczadzkie panoramy. Przejazd do Cisnej – czas wolny w jednej z najpopularniejszych turystycznych miejscowości Bieszczad – polecamy wstąpić na piwo do Karczmy Siekierezada, Łemkowyna czy Troll. Przejazd Wielką Pętlą Bieszczadzką do Smolnika, gdzie zwiedzimy bojkowską cerkiew św. Michała (UNESCO). Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie, przejazd do Sanoka – przeniesiemy się w czasie – spacer z przewodnikiem po jednym z największych skansenów w Polsce. Na pięknym terenie znajduje się m.in. imponujące Miasteczko Galicyjskie, a także wsie, zabudowania kościelne, rolnicze i przemysłu naftowego. Spacer po sanockim rynku, wejście na dziedziniec zamku. Powrót do Wałbrzycha w późnych godzinach wieczornych.

Cena: 549 zł/os.
Zawiera: transport, ubezpieczenie, 2 noclegi w pokojach 2 i 3 osobowych, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, pilota. Dodatkowo płatne bilety wstępu i zestaw słuchawkowy: 85 zł (normalne) i 70 zł (ulgowe).

ZAMÓW