Bieszczady 4 dni


PROGRAM WYCIECZKI


Dzień 1

Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Polańczyka.
Spacer po koronie zapory na Jeziorze Solińskim – największym sztucznym zbiorniku wodnym w Polsce. Z tamy roztaczają się widoki na “zielone wzgórza nad Soliną”. Rejs statkiem spacerowym po zalewie. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

 

Dzień 2

Śniadanie. Przejażdżka Bieszczadzką Kolejką Leśną z Majdanu do Dołżycy (kolejka wąskotorowa). Trasa wiedzie wśród urokliwych lasów, poprzecinanych potokami, przez wsie i opuszczone przysiółki – tu czuć prawdziwy klimat dzikich gór! Przejazd autokarem na Przełęcz Wyżną – stąd wejdziemy na jedno z najpiękniejszych pasm górskich Bieszczadów – Połoninę Wetlińską (1228 m n.p.m.). Połonina może poszczycić się wspaniałymi widokami – m.in. na Tarnicę, Wielką Rawkę czy Połoninę Caryńską. Zejście z gór, przejazd do Cisnej – czas wolny w jednej z najpopularniejszych turystycznych miejscowości Bieszczad – polecamy wstąpić na piwo do Siekierezady, Łemkowyny czy Trolla. Podkarpacie nierozerwalnie związane jest z kulturą węgierską – tędy przechodziły szlaki handlowe między Węgrami, a Polską, Skandynawią, Rosją – przez tutejsze przełęcze wędrowało doskonałe wino – i ciągle o tym trunku w Bieszczadach i Beskidach się pamięta. Pamiętamy i my! Zapraszamy na imprezę z degustacją węgierskiego wina, pysznym jedzeniem, a także muzyką na żywo!

 

Dzień 3

Śniadanie. Dziś wycieczka – przygoda. Wozami traperskimi, zaprzęgniętymi w konie wybierzemy się w dzikie zakątki Bieszczad. Pojedziemy wzdłuż i kilkukrotnie przejedziemy przez rzekę Osławę (dosłownie przejazdy przez koryto rzeki), mijać będziemy Łemkowskie chyże, kapliczki i cerkwie. Być może uda się wypatrzeć po drodze współczesnych mieszkańców – Krisznowców, którzy hodują pawie, swobodnie przechadzające się po wiosce… Dyliżansami dotrzemy do Duszatyna, skąd ledwie godzina spaceru dzieli nas od pięknych Jeziorek Duszatyńskich, osobliwości przyrodniczej Bieszczad. Jeziorka powstały na skutek oberwania się i obsunięcia fragmentu góry Chryszczata w 1907 roku, tworzą dwa urokliwe zbiorniki wodne, w których toni do tej pory widać pozostałości drzew zabranych przez osuwisko… Po powrocie do wozów zapraszamy w dalszą podróż. Z wozów przesiądziemy się do autokaru – zwiedzimy kamienną cerkiew w Smolniku nad Osławą. Zobaczymy jedne z ostatnich w Polsce miejsc wypału węgla drzewnego – retorty. Czy wiecie, że największy wypas owiec w Polsce wcale nie odbywa się na Podhalu, a w Bieszczadach – zobaczymy halę wypasu i zatrzymamy się przy tutejszej bacówce – będzie możliwość zakupu regionalnych serów owczych.
Podczas wycieczki rozpalimy ognisko i upieczemy kiełbaski.
Po powrocie do miejsca zakwaterowania – obiadokolacja.

 

Dzień 4

Śniadanie, przejazd do Sanoka – przeniesiemy się w czasie – spacer z przewodnikiem po największym w Polsce muzeum pod gołym niebem – Skansenie Budownictwa Ludowego. Na pięknym terenie znajduje się m.in. imponujące Miasteczko Galicyjskie, a także wsie, zabudowania kościelne, rolnicze i przemysłu naftowego. Spacer po sanockim rynku, wejście na dziedziniec zamku. Przejazd w stronę Wałbrzycha, po drodze obiad, powrót w późnych godzinach wieczornych.

ZAMÓW


Cena zawiera: transport, ubezpieczenie, usługę pilota – przewodnika, przewodnika Beskidzkiego podczas wycieczki na Połoninę, 3 noclegi w pokojach 2 lub 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, 3 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiadokolację poszerzoną o degustację wina (impreza integracyjna), usługę muzyka na imprezie integracyjnej, 1 obiad, bilet na statek po Solinie, bilet na kolejkę wąskotorową, bilet do Bieszczadzkiego PN, wynajem wozów traperskich z obsługą, organizacja ogniska z kiełbaskami, bilet wstępu do skansenu, przewodnika po skansenie.