Zakopane Morskie Oko i termy


13 – 15 sierpnia 2022 roku. Sobota – poniedziałek (Święto Matki Boskiej Zielnej).

CENA: 530 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju o godz. 4.00 (ul. Solicka/ Bar Zacisze),  z Wałbrzycha o godz. 4.15 (ul. Sikorskiego – Tauron), przejazd przez Świebodzice, Świdnicę i Wrocław (możemy z tych miast wziąć chętnych turystów).


Dzień 1

Przejazd do Zakopanego. Spacer po Krupówkach – jednej z najsłynniejszych ulic Podhala. Znajdują się tu piękne wille i chałupy góralskie, a także mnóstwo restauracji regionalnych. Wejdziemy na Cmentarz Zasłużonych Pęksowy Brzyzek, odwiedzimy kościół Św. Klemensa. Czas wolny ok. 2 godziny. W tym czasie chętni mogą wjechać na Gubałówkę, odwiedzić Muzeum Stylu Podhalańskiego,  czy udać się do restauracji. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 2

Wczesne śniadanie, przejazd autokarem do Palenicy Białczańskiej. Tutaj wchodzimy na Drogę do Morskiego Oka, a zarazem do Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN). Przechodzimy przez Niżnią Polanę pod Wołoszynem, Wodogrzmoty Mickiewicza, Włosienicę, aby w końcu dotrzeć do Starego Schroniska nad Morskim Okiem i Schroniska PTTK Morskie Oko. W tym miejscu robimy 2 godzinną przerwę. W tym czasie można zamówić obiad w schronisku, można czerwonym szlakiem podejść do kapliczki Matki Boskiej od Szczęśliwych Powrotów, albo obejść jezioro i zrobić fajną sesję fotograficzną. Po czasie wolnym powrót tą samą drogą do Palenicy, wsiadamy do autokaru i wracamy na obiadokolację do pensjonatu.

Ważne Informacje:

  • droga z Palenicy do Morskiego Oka to ok. 8 km w jedną stronę – w 2 strony 16 km, czas przejścia w sumie to ok. 5 – 6 godzin;

  • trzeba zaopatrzyć się w dobre trekkingowe obuwie;

  • każdy uczestnik powinien pamiętać, że jesteśmy w górach i powinien zaopatrzyć się w odpowiednią ilość płynów;

  • w razie załamania pogodowego biuro zastrzega sobie zmianę programu w drugi dzień imprezy turystycznej (alternatywnie inna trasa, pobyt w Zakopanem itp.)

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie. Około trzygodzinny pobyt na basenach z wodą termalną. Taka kąpiel jest dla naszego organizmu fantastyczną dawką energii i wspaniali potrafi pokrzepić;) Woda z term: zmniejsza otyłość, eliminuje bezsenność, pomaga w walce z chorobami układu krążenia, redukuje osłabienie i ból głowy, obniża stres, poprawia samopoczucie, poprawia przemianę materii. Planowany powrót do Wałbrzycha około godziny 22.00.

ZAMÓW


Cena: 530 zł/os. zawiera: przejazd autokarem, opiekę przewodnika, 2 noclegi, 2 śniadania (szwedzki stół), 2 obiadokolacje (serwowana do stolików), ubezpieczenie KL i NNW. Cena nie zawiera opłaty na Termy: 30 zł/os., Pęksowy Brzyzek: 5 zł/os. wejścia na Drogę do Morskiego Oka: 8 zł/os.(normalny) 4 zł/os.(ulgowy).