Wiedeń 2 dni9 – 10 lipca 2022. Sobota – niedziela.

CENA: 450 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka/Bar Zacisze) o godz. 3.00, z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego – Tauron) o godz. 3.15. Planowany powrót w niedzielę ok. godz. 23.00.


Dzień 1
Wyjazd we wczesnych godzinach porannych z Wałbrzycha (przystanek na ul. Sikorskiego). Po przyjeździe do Wiednia – przejazd staromiejską obwodnicą – Ringiem, z reprezentacyjnymi budowlami. Zwiedzanie miasta – zespół pałacowo – ogrodowy Schoenbrunn – letnia rezydencja Habsburgów; barokowa budowla wabi takimi atrakcjami jak czarujący krajobraz parkowy, Palmiarnia, Glorietta i ogród zoologiczny; Belweder – obecnie galeria malarstwa i rzeźby; Kościół pw. K. Boromeusza, Hundertwasserhaus – przykład eklektyzmu w architekturze. Przejazd na Kahlenberg – wzgórze z kaplicą Jana III Sobieskiego. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Wiednia – Katedra Św. Stefana – symbol Wiednia i najważniejsza budowla gotycka w Austrii, Kaerntner Strasse; Opera; Muzeum Historii i Sztuki; Plac Marii Teresy; Muzeum Historii Naturalnej; Hofburg – zimowa rezydencja cesarska; Ulica Graben, Parlament; Ratusz; Uniwersytet i Kościół Wotywny. W trakcie zwiedzania 1,5 godziny czasu wolnego. W godzinach popołudniowych wyjazd z Wiednia w drogę powrotną do kraju.

ZAMÓW


Cena: 450 zł, dzieci do lat 12 – 10% zniżki
Cena zawiera: zakwaterowanie – 1 nocleg w hotelu ***/** na przedmieściach Wiednia – pokoje 2 os. z łazienkami, TV, wyżywienie – 1 śniadanie, ubezpieczenie KL, CP (choroby przewlekłe), NNW, przejazd autokarem, opieka pilota/ przewodnika na całej trasie wycieczki.

Cena nie zawiera: dodatkowo płatne bilety wstępów: Kahlenberg, Schönbrunn i przewodnik miejscowy: ok. 35 euro/os.