Wenecja Szprewaldzka


16 lipca 2022 roku. Sobota.

CENA: 150 zł/os.

Wyjazd w sobotę ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka/ Bar Zacisze) o godz. 6.00, z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego – Tauron) o godz. 6.15. Planowany powrót ok. godziny 22.00.


Łodzią przez kanały Szprewy – Park Pücklera – Cottbus

W programie:
Park Księcia Pücklera w Branitz to wspaniały przykład angielskiej sztuki ogrodowej. Założyciel i właściciel parku – Książę Pückler – to postać niebywała i kontrowersyjna. Ten niepokorny arystokrata uwielbiał podróże, awantury i pojedynki. Był zapalonym ogrodnikiem. Założył m.in. dwa piękne parki: Bad Muskau i Park w Branitz. Jego koncepcje przetrwały i możemy je podziwiać do dzisiaj. W Branitz zobaczymy dwie piramidy, w tym jedną na wodzie – Tumulus, gdzie książę kazał się pochować po śmierci, zamek w którym mieszkał przez 25 lat i ogrody przypałacowe.
Zwiedzimy Cottbus – miasteczko położone tuż przy polskiej granicy. Cottbus, po polsku Chociebuż, to stolica Dolnych Łużyc i do niedawna duży ośrodek włókienniczy. Miasto cieszy oko kameralnymi uliczkami, placami pełnymi zieleni i willami fabrykantów.

Po zwiedzaniu miasta czas na przejażdżkę łodzią. Przejedziemy do stanicy i wsiądziemy na „kahn” czyli miejscową gondolę, aby odbyć 1,5 godzinny rejs. Kanały – to ponad 350 kilometrów meandrujących szlaków wodnych. Liczne odnogi rzeki to skutek działalności człowieka. Przepływamy przez spokojne łęgi i gęste lasy, mijamy ładne i „poukładane” wioseczki z chatami krytymi strzechą. Na koniec możemy zaopatrzyć się w pamiątki regionalne, czyli ogórki, musztardę i piwo.
Powrót w godzinach wieczornych, około godziny 22.00.

ZAMÓW


Cena: 150 zł (zawiera: transport, ubezpieczenie, opiekę pilota, dodatkowo bilety wstępu na rejs łodzią oraz opłata za miejscowego przewodnika – ok. 16 euro).