Trójmiasto


29 – 31 lipca 2022 roku. Piątek – niedziela. 

CENA: 609 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju (Bar Zacisze) o godz. 4.00, z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego, przystanek obok Teatru Dramatycznego) o godz. 4.15, OBI – Lisek o godz. 4.25. Przejazd przez Świebodzice, Świdnicę, Wrocław (po drodze również możemy zabrać chętnych Turystów).


Gdańsk, to najbardziej obfitujące w zabytki miasto całego wybrzeża Bałtyku, ponad 1000 letnie miasto rokrocznie przyciąga rzesze turystów spragnionych zobaczenia niezwykłych budowli, pięknych deptaków, sklepików z bursztynami oraz szerokich plaż. Gdańsk kojarzony jest także z ciekawą historią XX wieku, która niewątpliwie miała wpływ na losy świata! Sopot to elegancki kurort, z przepięknym molem oraz popularnym Grand Hotelem, wymyślne wille dodają uroku temu miastu. Gdynia to industrialne oblicze Trójmiasta, z kolekcją zabytkowych statków. W Malborku zwiedzimy największy zamek na świecie, który jest wpisany na listę UNESCO.

DZIEŃ I
Przyjazd do Gdańska około południa, zwiedzanie Głównego Miasta: Ul. Długa, czyli najsłynniejsza ulica starego miasta, na której zobaczymy – Dom Uphagena, Ratusz, Długi Targ (z wizytówkami Trójmiasta – fontanną Neptuna oraz Dworem Artusa). Przejdziemy także na Długie Pobrzeże, ze słynnym Żurawiem.  Ulica Mariacka to wg nas jeden z najbardziej urokliwych zakątków miasta, wzdłuż niej otwarte są sklepy z bursztynowymi precjozami oraz kameralne kawiarnie – tutaj czas się zatrzymał. Odwiedzimy Bazylikę Mariacką, z grobami prezydenta Pawła Adamowicza czy Macieja Płażyńskiego. Czas wolny na Głównym Mieście. Galeonem popłyniemy na Westerplatte – wejdziemy na teren Wojskowej Składnicy Tranzytowej, gdzie zobaczymy Pomnik Obrońców Wybrzeża, odwiedzimy także Cmentarz Obrońców Westerplatte i koszary. Przejazd do miejsca zakwaterowania.

DZIEŃ II
Śniadanie. Przejazd do reprezentacyjnej dzielnicy Gdańska – Oliwy. Przespacerujemy się po pięknie zaprojektowanym i nieskazitelnie zadbanym Parku Oliwskim. Przy okazji wstąpimy do słynnej katedry oliwskiej z rokokowym wnętrzem, posłuchamy koncertu organowego. Przejedziemy ul. Polanki – z okien autokaru zobaczymy meczet i willę Lecha Wałęsy. Zobaczymy Stocznię Gdańską, Plac Solidarności i Pomnik Poległych Stoczniowców oraz Historyczną Bramę nr 2. Zwiedzimy Europejskie Centrum Solidarności. Czas wolny.
Następnie przejdziemy do Kościoła Świętej Brygidy – słynącego z Bursztynowego Ołtarza oraz kaplicy czaszek z relikwiami św. Brygidy. Po zwiedzeniu kościoła udamy się na zwiedzanie Muzeum II wojny światowej, po drodze mijać będziemy Pocztę Polską (urzędnicy tej poczty stawili zaciekły opór hitlerowcom w 1939 roku).
Powrót do hotelu. Wieczorem czas wolny – chętni będą mogli wybrać się na piwko do pobliskiego browaru, bądź też podjechać do 100czni – czyli centrum rozrywkowego, gdzie przenosi się nocne życie Gdańska.

DZIEŃ III
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejedziemy do Gdyni, w której zwiedzimy Skwer Kościuszki, Molo Południowe, ORP Błyskawica – z zewnątrz, Dar Pomorza – zwiedzanie wnętrz legendarnej jednostki szkoleniowej.
Przejazd do Sopotu, spacer ul. Bohaterów Monte Cassino, Grand Hotel, Pomnik Haffnera. Czas wolny (plaża, molo, sklepiki, restauracje, kafejki). Powrót do Wałbrzycha w późnych godzinach wieczornych.

ZAMÓW


Cena: 609 zł
Cena zawiera: transport, usługę pilota i przewodnika, ubezpieczenie, 2 noclegi w hotelu w centrum miasta, w pokojach 2 lub 3 osobowych z łazienką, 2 śniadania. Istnieje możliwość wykupienia pakietu 2 obiadów w cenie 80 zł/os. (płatne w biurze przed wyjazdem).
Dodatkowo płatne bilety do zwiedzanych obiektów, lokalni przewodnicy, wypożyczenie sprzętu słuchawkowego tour guide: 130 zł (płatne u pilota).