Skalne Miasto i klasztor


16 czerwca 2022. Czwartek (Boże Ciało).

Cena: 99 zł/os. i 89 zł/os.

Wyjazd w sobotę ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka/ Bar Zacisze) o godz. 8.00, z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego – Tauron) o godz. 8.15. Planowany powrót ok godziny 16.00.


Spacer po jednym z najpiękniejszych zakątków Czech – Adrspaskim Skalnym Mieście. Zobaczymy niesamowite piaskowcowe formacje skalne, m.in.: Kochanków, Głowę Cukru, Fotel Teściowej, Dzban… wejdziemy w labirynt skalnego miasta, w którym będziemy mogli podziwiać „kamieniczki”, Rynek Słonia, kamienne „uliczki”, Katedrę Św. Elżbiety. Podczas wycieczki przepłyniemy się tratwą po Skalnym Jeziorku – sztucznym zbiorniku wodnym znajdującym się między głazami. Czeski flisak opowie nam zabawne historyjki o kryjących się na wyspie skrzatach, potworach i… Kreciku bez majtek. 

Następnym punktem programu jest Klasztor Benedyktyński w Broumowie. Zwiedzimy piękny, barokowy kompleks: dziedziniec, kościół Św. Wojciecha i bibliotekę. Na koniec czas wolny w restauracji.

W drodze powrotnej przystanek na zakupy na granicy.

ZAMÓW


Cena: 99 zł/os. dla osób dorosłych i 89 zł/os. dla dzieci i emerytów, zawiera: transport, ubezpieczenie KL i NNW, usługę przewodnika i bilety wstępu do Skalnego Miasta. Cena nie zawiera biletu wstępu do klasztoru Benedyktynów: 120 kc.