Praga z rejsem


23 października 2021 rok. Sobota. 

CENA: 120 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka/ Bar Zacisze) o godz. 6.00, z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego – Tauron) o godz. 6.15.

Wycieczka składa się z 2 elementów – spaceru po Pradze z przewodnikiem, oraz rejsu po Wełtawie. Rejs jest połączony z obiadem w formie bufetu, który zjemy na statku (piękne widoki i pyszne jedzenie!).
Naszą podróż po Pradze rozpoczniemy od spaceru z przewodnikiem po stolicy Czech, podczas którego zobaczycie i usłyszycie opowieści o najcenniejszych miejscach Miasta Stu Wież.

Na trasie:

Hradczany, czyli Dzielnica Królewska – ze słynnym Zamkiem Praskim (przy odrobinie szczęścia, zobaczymy także zmianę warty honorowej) i Katedrą Św. Wita (obiekty obejrzymy z zewnątrz). Przejście na Małą Stronę, spacer po urokliwej dzielnicy. Jednym z najbardziej znanych obiektów Czech jest Most Karola – potężny, średniowieczny most łączący brzegi Wełtawy. Most ozdobiony jest 30 barokowymi rzeźbami, przedstawiającymi świętych. Przejdziemy ten niezwykły, półkilometrowy most, aby znaleźć się na prawym brzegu rzeki. A tam, Rynek z historycznymi kamienicami, Ratuszem noszącym Zegar Orloj oraz mnóstwo artystów, kafejek, sklepików – bajkowy klimat!

Podczas naszego spaceru będziemy także na Vaclavskim Namesti, czyli Placu Wacława, głównej arterii miasta, zobaczymy tu XVII-wieczny pomnik Św. Wacława, a będąc już o krok, wstąpimy także do Pałacu Lucerna, w którym znajduje się ironiczne nawiązanie do rzeźby z Placu Wacława, czyli rzeźba Davida Cernego “Koń” – podwieszona pod sufitem pałacu – przedstawia św. Wacława dumnie siedzącego na wiszącym do góry nogami zdechłym koniu – to niezwykle ciekawa sztuka!

Drugim elementem wycieczki będzie rejs statkiem po Wełtawie – najważniejszej rzece Czech. Podróż rozpoczniemy przy eleganckim Moście Czechów, statek spacerowy popłynie wzdłuż najbardziej fotogenicznych atrakcji – zobaczymy z pokładu dzielnicę Mała Strana, a także Stare Miasto, przepłyniemy pod Mostem Karola. Podczas dwugodzinnego rejsu będziemy mogli nacieszyć się czeską kuchnią – kapitan ugości nas pysznymi, nielimitowanymi (w formie bufetu) lokalnymi daniami (zimna płyta, ciepła płyta, owoce, desery…). Będzie pysznie!

Podczas wycieczki przewidziany jest czas wolny np. Na zakupy. Osoby, które nie zechcą skorzystać z rejsu, będą miały dodatkowe 2 godziny czasu wolnego.

Cena: 120 zł/os.  dzieci do lat 12 – 10% zniżki,

zawiera: transport, ubezpieczenie, usługę przewodnika praskiego. Dodatkowo płatny rejs statkiem i obiad w formie bufetu: 20 euro/os. (cena nie zawiera napoi).

ZAMÓW