Praga 2 dni


16 – 17 lipca 2022. Sobota – niedziela.

CENA: 299 zł/os.

Wyjazd w sobotę ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka/ Bar Zacisze) o godz. 7.00, z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego – Tauron) o godz. 7.15. Planowany powrót w niedzielę o godzinie 23.00.


Dzień 1

Zwiedzanie Pragi z przewodnikiem rozpoczniemy nietypowo, od Starego Dworca Kolejowego. Ten odrestaurowany obiekt zaskakuje ciekawostkami. Zobaczymy tu m.in. Pomnik uratowanych dzieci Wintona, nazywanego „brytyjskim Schindlerem”. Następnie udamy się na Plac Vaclava, a stąd do Pałacu Lucerna (z posągiem Czernego „Koń”). Pozostajemy w awangardowym klimacie – zobaczymy także obrotową głowę Franza Kafki, czyli kolejną rzeźbę Czernego. Przejdziemy się do najbardziej znanej wśród turystów dzielnicy – na Stare Miasto, gdzie czekają wyjątkowe zabytki – słynny Rynek Staromiejski, na którym znajduje się ratusz z ruchomym zegarem astronomicznym „Orloj”. Kolejnym punktem programu będzie romantyczny rejs statkiem po Wełtawie połączony z obiadem. Po rejsie przejazd do hotelu.

Dzień 2

Śniadanie i wykwaterowanie. Zwiedzanie rozpoczniemy od Dzielnicy Żydowskiej – Józefów, gdzie zobaczymy m.in. Synagogę Staronową, która jest jedną z ważniejszych bożnic żydowskich na świecie. Przejście przez średniowieczny Most Karola i na Hradczany, czyli Dzielnicę Królewską – zwiedzanie Zamku Praskiego z wnętrzami i Złotej Uliczki, a na koniec zobaczymy Katedrę Św. Wita.

Planowany powrót do Wałbrzycha około godz. 23.00.

ZAMÓW


Cena: 299 zł/os.
Cena zawiera: transport, ubezpieczenie, usługę licencjonowanego pilota – przewodnika, 1 nocleg, 1 śniadanie. Dodatkowo płatne bilety wstępu: 500 koron/os. oraz 20 euro za rejs statkiem z obiadem (płatne u pilota w autokarze).