Licheń


5 czerwca 2022 roku. Niedziela.

Cena: 160 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju o godz. 5.00 (ul. Solicka/ Bar Zacisze), z Wałbrzycha z ul. Sikorskiego o godz. 5.15 (przystanek nr 31 – w kierunku Świdnicy i Wrocławia), przejazd przez Świebodzice, Świdnicę i Wrocław (możemy z tych miast wziąć chętnych turystów).


Zapraszamy Państwa na jednodniową wycieczkę do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Od 1850 roku, czyli od objawienia pasterzowi Mikołajowi Sikatce w Lesie Grąblińskim, nieprzerwanie ciągną tu pielgrzymi i potrzebujący w modlitwie aby prosić Matkę Bożą o pomoc w walce z przeciwnościami życia.  

Pierwszym miejscem, które odwiedzimy będzie Las Grąbliński i kaplica z figurami pasterza i Matki Bożej.  Następnie przejedziemy do Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. Znajdziemy tu sporo symboli, m.in. schody liczące 33 stopnie nawiązujące do lat życia Jezusa Chrystusa, 365 okien nawiązujących do ilości dni w roku. W centralnym ołtarzu zobaczymy obraz Matki Bożej Licheńskiej z drugiej połowy XVIII wieku. Obraz uważany jest za cudowny, a jego przedstawienie zachęca do zadumy i refleksji. Dla chętnych istnieje możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej. Zobaczymy „starszą część” Sanktuarium: grobowiec Tomasza Kłossowskiego, Mikołaja Sikatki, kaplicę Krzyża św., ważniejsze kaplice i pomniki. W zależności od sytuacji epidemiologicznej będzie możliwość zwiedzenia apartamentów papieskich (o tym zdecyduje administracja Sanktuarium bliżej terminu wyjazdu).

Przejdziemy później do kościoła Św. Doroty, a po jego zwiedzaniu zejdziemy do świętego źródełka, gdzie w sąsiadujących ze sobą kaplicach znajduje się studnia, oraz krany do nabierania wody. Woda ma moc uzdrawiającą udokumentowaną w źródłach historycznych. Następnym punktem programu będzie „Golgota”, czyli wzgórze, na które będzie można dojść Drogą Krzyżową. Są tu stacje z drogi męczeńskiej Chrystusa z różnymi pieczarami i kaplicami. Ze szczytu Golgoty rozpościera się piękny widok, m.in. na bazylikę, wieże kościołów św. Doroty i Matki Bożej Częstochowskiej.

Po zwiedzaniu czas wolny: na obiad w dowolnie wybranym prze siebie lokalu, na modlitwę/ zadumę i na zakup pamiątek. Powrót do Wałbrzycha/ Szczawna późnym wieczorem.

INFORMACJE DODATKOWE DLA UCZESTNIKÓW:

Poniżej przykładowe restauracje, w których można zjeść smaczny posiłek: Bar Betlejem, Pod Arkadami, Kawiarnia Arka, Bar w domu Pielgrzyma Nazaret, Bar Arka.

Gdyby ktoś z Państwa miał ochotę – można zabrać buteleczki/ pojemniki na wodę z cudownego źródełka.

Datki w obiektach sakralnych są dobrowolne.

Podany program jest ramowy, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Wszelkie informacje o kolejności zwiedzania zostaną potwierdzone przez przewodnika wycieczki na miejscu.

ZAMÓW


Cena: 160 zł/os. zawiera: transport autokarem klasy LUX, ubezpieczenie nnw i KL, usługę licencjonowanego pilota i miejscowego przewodnika.