Ołomuniec i Bouzov


3 maja 2022 roku. Wtorek.

CENA: 120 zł

Wyjeżdżamy z Wałbrzycha o godz. 6.45 z ul. Sikorskiego (przystanek nr 31 – w kierunku Świdnicy) i o 7.00 ze Szczawna Zdroju spod Domu Zdrojowego (ul. Kolejowa 14). Wracamy ok. godziny 22.30.


Pierwszym punktem programu jest romantyczny zamek Bouzov. Należący od XVII wieku do Krzyżaków, znany wszystkim z serialu Fantaghiro, był zamieszkiwany przez Księżniczkę i jej siostry. W zamku możemy zobaczyć m.in. mieszkanie wielkiego mistrza krzyżackiego, zbrojownię, neogotycką kaplice zamkową, czy 40 metrową średniowieczną studnie. Po zwiedzaniu zamku ruszamy w dalszą podróż.

Kulminacyjnym punktem wycieczki jest historyczna stolica Państwa Morawskiego – Ołomuniec. Zaraz po Pradze był największym ośrodkiem miejskim w Czechach. Ołomuniec to również główne miasto regionu etnograficznego Hana, zamieszkiwanego przez Hanaków. To tutaj zamordowano ostatniego z Przemyślidów – króla Wacława III i tutaj mieści się drugi najstarszy uniwersytet w Czechach.

W programie: Katedra św. Wacława, kościół św. Maurycego (możliwość wejścia na wieżę – free), Plac Republika, Górny Rynek, Ratusz z zegarem astronomicznym oraz Kolumna Trójcy Przenajświętszej wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przechodzimy na Dolny Rynek i do Pałacu Arcybiskupa. W trakcie zwiedzania czas wolny – około 1 godziny. W tym czasie można udać się na obiad, kawę i ciacho.

ZAMÓW


Cena: 120 zł , dzieci do lat 12 – 10% zniżki, zawiera: transport, ubezpieczenie NNW, KL, opiekę przewodnika. Cena nie obejmuje biletu na zwiedzanie zamku: 230 kc. (ulgowy 180 kc – dla studentów, seniorów 65+, osób NS, dzieci 6 – 17 lat 90 kc