Moritzburg i winnice w Radebeul


9 lipca 2022 roku. Sobota.

CENA: 150 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna (Bar Zacisze) o godz. 5.00, z ul. Sikorskiego w Wałbrzychu (Teatr) o godz. 5.15, z ul. Wrocławskiej (Lisek) o godz. 5.25.


Saksońska Kraina Łaby zachęca do odwiedzin swoimi niezwykłymi barwami – zielenią pałacowych ogrodów i krzewów winorośli, błękitem Łaby i stawów pałacowych, czerwienią wina, srebrem szampana, czernią parowozu „Lößnitzdackel”. Przysadziste banie kopuł okrywają jedyny w swoim rodzaju barokowy Pałac w Moritzburgu, rezydencję Augusta Mocnego.
Świst parowozowego gwizdka oraz stukot kół pociągu, pieszczotliwie nazywanego „Jamnikiem” przeniesie nas w lata 80 XIX wieku, kiedy to otwierano wąskotorową linię łączącą atrakcje Krainy Łaby. Pagórkowaty krajobraz Radebeul kojąco wpływa na gości, a jeśli dodamy do pięknego widoku klimat rodem południowych zakątków, sprzyjający produkcji doskonałych win i szampanów, to mamy niemal pełen obraz przyjemnych stron życia, które zapewnia nam Kraina Łaby…

Pierwszym przystankiem podczas naszej wycieczki będzie barokowy Pałac w Moritzburgu. Wybudowany z rozmachem, nad rozległymi stawami, wprowadzi nas w świat przepychu i dworskich rozrywek. Wnętrza posiadłości ukazują największe pasje Augusta Mocnego, zebrane tutaj w pokaźnych kolekcjach – sale przepełnione zbiorami porcelany i trofeami myśliwskimi. Ciekawostkami są skórzane tapety oraz „Pokój z piór”. Zamek otoczony jest ogrodami w stylu francuskim, po których się przespacerujemy.
Kolejnym punktem programu będzie przejazd zabytkową, 140 letnią kolejką wąskotorową napędzaną przez parowóz, którą dojedziemy do Radebeul. Trasa przejazdu wiedzie przez urokliwe tereny zielone Saksonii.
Radebeul jest uznawane za serce Saksońskiego Szlaku Wina, śródziemnomorska atmosfera udziela się turystom. Odwiedzimy najstarszą w Niemczech, udostępnioną dla zwiedzających winnicę przy barokowym zamku Wackerbarth, w którym król August Mocny organizował wystawne przyjęcia. Winnica okolona tarasowymi ogrodami, z cudnym widokiem na Łabę – na pewno się Wam spodoba! Podczas wycieczki oprócz zwiedzenia winnicy, weźmiemy udział w degustacji trzech tutejszych eleganckich i finezyjnych win (dla dzieci degustacja soków).
Powrót do Wałbrzycha około godz. 22.00.

ZAMÓW


Cena 150 zł/os. (120 zł – dzieci do 12 lat) zawiera: transport, ubezpieczenie, usługę licencjonowanego przewodnika. Dodatkowo płatne bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: 35 euro – dorośli, 25 euro – dzieci.