Małopolska 3 dni


27 – 29 maja 2022. Piątek – Niedziela.

CENA: 540 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju o godz. 4.00 (ul. Solicka/ Bar Zacisze), z Wałbrzycha z ul. Sikorskiego o godz. 4.15 (przystanek nr 31 – w kierunku Świdnicy i Wrocławia), przejazd przez Świebodzice, Świdnicę i Wrocław (możemy z tych miast wziąć chętnych turystów).


Dzień 1

Przejazd do Krakowa. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem – odwiedzimy najcenniejsze zakątki miasta – Wawel z renesansowymi krużgankami, katedra, ulica Kanonicza, Okno Papieskie, Collegium Maius i Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki. Czas wolny.
Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, przejazd do Sromowiec Wyżnych, gdzie zaczyna się trasa spływu przełomem Dunajca. Towarzyszyć nam będą flisacy, którzy umilą czas ciekawymi legendami o Janosiku i Latającym Mnichu z Czerwonego Klasztoru. Zobaczymy Trzy Korony i piękne szczyty Pienin. Spływ zakończy się w Szczawnicy, skąd przejedziemy do Zakopanego. Tutaj spacer po Krupówkach i Cmentarzu na Pęksowym Brzyzku.
Przejazd do Term Podhalańskich – około trzygodzinny relaks w basenach z naturalnie gorącymi wodami geotermalnymi (niektóre właściwości wód: stabilizują tętno, eliminują choroby układu krążenia, przyspieszają rekonwalescencję po zabiegach oraz wspomagają leczenie, regulują gospodarkę hormonalną). Przejazd na obiadokolację, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z pensjonatu. Przejazd do Wieliczki, zwiedzanie bajkowej Kopalni Soli wpisanej na światową listę zabytków – UNESCO. Powrót w godzinach wieczornych do Wałbrzycha.

ZAMÓW


Cena 540 zł/os. zawiera: transport, ubezpieczenie, opiekę pilota – przewodnika, 2 noclegi w pensjonacie, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, lokalnych przewodników. Nie zawiera biletów wstępów do zwiedzanych obiektów: 210 zł/os.