Karnawał na Podhalu


11 – 13 luty 2022. Piątek – Niedziela.

CENA: 650 zł/os.

KARNAWAŁ I WALENTYNKI NA PODHALU

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju o godz. 4.00 (ul. Solicka/ Bar Zacisze), z Wałbrzycha z ul. Sikorskiego o godz. 4.15 (przystanek nr 31 – w kierunku Świdnicy i Wrocławia), przejazd przez Świebodzice, Świdnicę i Wrocław (możemy z tych miast wziąć chętnych turystów).


Dzień 1:

Przyjazd do Zakopanego – stolicy Podhala. Spacer po Krupówkach – jednej z najczęściej odwiedzanych ulic miasta. Znajdują się tu liczne restauracje, kawiarnie, można zobaczyć piękne wille i chałupy góralskie. Przejdziemy na zabytkowy cmentarz „Na Pęksowym Brzysku”, zobaczymy kościół MB Fatimskiej. Po spacerze przechodzimy do dolnej stacji kolejki na Gubałówkę – wjazd na szczyt, skąd roztacza się najpiękniejszy widok Tatr. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 2:

Śniadanie. Przejazd do Izby Regionalnej „U Gąsieniców” i „pogaduchy” o kulturze góralskiej. Jest to spotkanie z Góralem, który przybliży nam historię Podhala, opowie o tradycjach góralskich, o strojach, muzykowaniu, jadle i zabawach regionalnych. Z Izby przejeżdżamy od razu na kulig. Będzie to tradycyjny góralski kulig saniami po górskich drogach i ostępach, zakończony ogniskiem z kiełbasą. Powrót do pensjonatu, obiad i czas wolny. Na wieczór przygotowaliśmy dla Państwa wspaniałą imprezę karnawałową z płonącym udźcem! W trakcie zabawy przewidziane: tańce i muzyka góralska na żywo, przepyszne wiktuały kuchni podhalańskiej czyli „płonący udziec”, oscypki, korbace, gospodyńskie wędliny, sałatki, śledzik ostatkowy i miejscowa śliwowica:)

Dzień 3:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do szałasu z oscypkami, miodami i regionalnymi produktami.
Później około trzygodzinny pobyt na basenach z wodą termalną (Termy w Szaflarach). Taka kąpiel jest dla naszego organizmu fantastyczną dawką energii i wspaniale potrafi pokrzepić;) Woda z term: zmniejsza otyłość, eliminuje bezsenność, pomaga w walce z chorobami układu krążenia, redukuje osłabienie i ból głowy, obniża stres, poprawia samopoczucie, poprawia przemianę materii. Planowany powrót do Wałbrzycha około godziny 23.00.

ZAMÓW


Cena: 650 zł
Zawiera: przejazd autokarem, opiekę przewodnika, 2 noclegi, 2 śniadania (szwedzki stół), 1 obiadokolacja, 1 obiad, ubezpieczenie KL i NNW, bilet wstępu do Izby Regionalnej, koszt kuligu, bilet na baseny termalne, koszt imprezy karnawałowej (góralska muzyka na żywo połączona z wyśmienitym, tradycyjnym jedzeniem i śliwowicą (100ml/os.), zimna płyta, zimne napoje).

Cena nie zawiera: opłaty za  wjazd na Gubałówkę 25 zł/os. i biletu na Pęksowy Brzyzek 3zł/os.