Kletno i Szczeliniec


7 sierpnia 2022 roku. Niedziela.

CENA: 90 zł/os.

Wyjazd w sobotę ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka/ Bar Zacisze) o godz. 6.30, z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego – Tauron) o godz. 6.45. Planowany powrót ok. godziny 21.00.


Podczas zwiedzania Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie będą Państwo mogli zobaczyć wspaniałą szatę naciekową jaskini. Jest ona ciekawa pod wieloma względami. Występują tu w nadzwyczajnych formach makarony, czyli formy inicjalne stalaktytu, stalaktyty, stalagmity, stalagnaty, nacieki grzybowe, pizoidy, żebra i różne formy nacieków, a wszystko „oblane” polewami kalcytowymi. W jaskini przez cały rok panuje stała temperatura +6ºC, więc obowiązkowo trzeba się zabezpieczyć w odpowiednie ubrania. Na końcu trasy – kawiarnio restauracja, w której będzie czas wolny na kubek gorącej herbaty.

Po zwiedzaniu jaskini przejazd do Karłowa. Stąd ruszamy pieszym szlakiem na najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki. Przejdziemy przez labirynt osobliwych form skalnych. Te magiczne wytwory natury powstawały przez miliony lat na skutek procesu erozji po wyniesieniu Sudetów z morza w okresie orogenezy alpejskiej. Na szczycie „usiądziemy” w Fotelu Pradziada i będziemy mogli skorzystać z menu tutejszego schroniska górskiego. Przed schroniskiem rozpościera się wspaniała panorama Sudetów, także proszę zaopatrzyć się w aparaty:)

UWAGI:

Na wycieczkę proszę zaopatrzyć się w ciepłe ubrania. W jaskini panują inne warunki atmosferyczne i jest chłodno. Temperatura wynosi ok. 6 – 7° C.

ZAMÓW


Cena: 90 zł/os. zawiera: transport, ubezpieczenie, usługę licencjonowanego pilota – przewodnika.  Dodatkowo płatne: Bilety wstępu: Jaskinia Niedźwiedzia (normalny: 40 zł/os. bilet ulgowy: 30 zł/os. przysługuje dzieciom i młodzieży szkolnej oraz studentom do 26l, osobom niepełnosprawnym, opiekunom osób na wózkach).