Jarmark Świąteczny w Dreźnie


11 grudnia 2021 roku. Sobota.

CENA: 130 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka/ Bar Zacisze) o godz. 6.00, z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego – Tauron) o godz. 6.15. Planowany powrót o godzinie 22.30.

Jak co roku zabieramy Państwa do naszych zachodnich sąsiadów.
Tutaj, w Stolicy Saksonii odbywają się najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Niemczech. Zapach grzanego wina wymieszany z cynamonową nutą piekarnika, tworzy wspaniałą atmosferę Bożonarodzeniowych Świąt! W trakcie pobytu oferujemy zwiedzanie Starego Miasta z doświadczonym przewodnikiem. Zobaczą Państwo Ogród i tarasy Muzeum Zwinger, katedrę Frauenkirsche, kościół Marii Panny, tarasy Brühla, zamek rezydencyjny Wettynów.
Osoby chętne mogą się udać na zwiedzanie muzeum, albo zamku indywidualnie (po wcześniejszym ustaleniu z przewodnikiem i za dodatkową opłatą).
Czas wolny po zwiedzaniu z przewodnikiem to około 3 godziny. W tym czasie proponujemy Państwu obejście Striezelmarkt – najstarszego  jarmarku w Niemczech, skosztowanie Glühwein (grzanego wina) i Dresdner Christstollen (tradycyjna strucla, certyfikowana jako wyrób lokalny). Praktycznie z każdego miejsca mogą Państwo zobaczyć wpisaną na listę Guinnessa ponad 14 metrową, ruchomą szopkę. Dla najmłodszych jest również wiele atrakcji: Domek Pflaumentoffla, Dom Baśni, Domek z Piernika czy kino Skrzatów. Ciekawą atrakcją jest Diabelski Młyn, dzięki któremu możemy powoli wznieść się nad ziemię i zobaczyć jarmark w całej okazałości.

Cena: 130 zł/os.  dzieci do lat 12 – 10% zniżki, zawiera: transport, ubezpieczenie, usługę przewodnika praskiego. 

ZAMÓW