Częstochowa


7 sierpnia 2022 roku. Niedziela

CENA: 165 zł/os.

Wyjazd w niedzielę ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka/ Bar Zacisze) o godz. 6.00, z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego – Tauron) o godz. 6.15. Planowany powrót w niedzielę o godzinie 23.00.


Zapraszamy Państwa na jednodniową wycieczkę do Częstochowy.

Wycieczka ma charakter pielgrzymkowy, więc skupimy się głównie na Jasnej Górze. Sanktuarium na Jasnej Górze i Klasztor Paulinów powstały w XIV wieku. Cały zespół rozwijał się ok. pięciu wieków, dzięki czemu powstał tutaj niezwykle cenny i bogaty architektonicznie kompleks klasztorny ściągający turystów i pątników z całego świata. Najważniejszym miejscem jest Kaplica Matki Bożej z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, słynącym z cudownych uzdrowień.

W programie zwiedzania: Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej, Wieża jasnogórska z platformą widokową (zwiedzanie wieży uzależnione od warunków atmosferycznych), Kaplica Matki Bożej z Czarną Madonną, Sala Rycerska, Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry, Bastion Św. Rocha, Skarbiec, Biblioteka, Sala Rycerska, Refektarz, Kaplica Pamięci Narodu, Golgota Jasnogórska – cykl 18 obrazów autorstwa Jerzego Dudy-Gracza. Odsłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej. Msza Św. Po mszy świętej czas wolny na modlitwę i kontemplację.

Przejście Błoniami na Aleje, spacer po Parku Staszica, czas wolny na obiad i zakup pamiątek. Planowany powrót do Wałbrzycha w godzinach wieczornych.

UWAGI: Podany program jest ramowy, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Wszelkie informacje o kolejności zwiedzania zostaną potwierdzone przez przewodnika wycieczki na miejscu.

ZAMÓW


Cena: 165 zł/os. zawiera: transport, ubezpieczenie KL i NNW, usługę licencjonowanego pilota – przewodnika, bilety wstępów i oprowadzanie po Jasnej Górze.