Budapeszt


9 – 11 września 2022. Piątek – niedziela.

CENA: 780 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju o godz. 3.00 (ul. Solicka/ Bar Zacisze),  z Wałbrzycha z ul. Sikorskiego o godz. 3.15 (przystanek nr 31 – w kierunku Świdnicy i Wrocławia), przejazd przez Świebodzice, Świdnicę i Wrocław (możemy z tych miast wziąć chętnych turystów).


Dzień 1:

Przyjazd do SZENTENDRE – śródziemnomorskiego miasteczka położonego na zboczach naddunajskich wzgórz. Tutaj będziemy spacerować po kameralnych uliczkach i zaułkach, gdzie na sztalugach wystawiają swe prace liczni artyści. Wejdziemy na rynek Fo Ter, zajrzymy do kościoła Blagolevtenszka. Przejdziemy się nadrzecznym bulwarem i zwiedzimy Muzeum Marcepanu. Przejazd do Budapesztu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 2:

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem na Placu Bohaterów, spacer do Zamku Vajdahunyad, przejazd i zwiedzanie Bazyliki Św. Stefana, później przejście pod Parlament. Dalsze zwiedzanie: wjazd na Górę Gellerta – stąd okazała panorama Budapesztu, przejście pod Zamek Królewski, nastepnie wzgórze zamkowe: Baszty Rybackie,  neogotycki kościół Św. Macieja, Brama Wiedeńska, Plac Świętej Trójcy, Pałac Prezydencki. Czas wolny na Placu. Godzinny rejs statkiem po Dunaju. W godzinach wieczornych impreza integracyjna – Czarda (wieczorek folklorystyczny w tradycyjnej madziarskiej restauracji, 3 dania kuchni węgierskiej i 0,5 litra wina na osobę, do tego muzyka węgierska na żywo i ok. 30 minutowy program artystyczny. Czas trwania wieczoru to 3 godziny.
UWAGA! Wieczór Węgierski jest potwierdzany przy min. 25 osobach!

Dzień 3:

Śniadanie, pobyt na basenach termalnych KĄPIELISKA SZECHENYI – największy w Europie kompleks basenów i term, 15 basenów krytych, 3 duże baseny zewnętrzne, 10 saun. Dostępne są również małe, indywidualne wanny, w których można zażyć leczniczych kąpieli lub czas wolny, wyjazd ok. 13:00 w drogę powrotną. Przewidywany powrót ok. 24:00.

ZAMÓW


Cena: 780 zł/os., dzieci do lat 12 – 10% zniżki,

zawiera: transport, ubezpieczenie KL i NNW, opiekę pilota i usługę lokalnego przewodnika, 2 noclegi, 2 śniadania, 1 obiadokolacja, bilety wstępu do Bazyliki Św.Stefana i Muzeum Marcapanu.

Cena nie zawiera: opłaty na Czardę ( 25 euro), biletów na basen: 6200 forintów/os. (około 78zł), biletu na rejs statkiem po Dunaju: 15 euro/os.