logo BIURO PODRÓŻY

693 333 563
690 821 421

wg stawki operatora

Szczawno-Zdrój
ul. Kościuszki 14

Pn - Pt : 10.00 – 17.00

Zagraniczne jednodniowe

Wycieczki w bliższe i dalsze strony Europy, poniżej przedstawiamy przykładowe destynacje, w zależności od preferencji grupy, terminu i wielkości grupy, przygotowujemy specjalny program i cenę wycieczki. Zapraszamy do małych i dużych podróży!

PRAGA więcej!

Zwiedzanie miasta stu wież zaczynamy od Hradczan, a dokładniej od praskiego Zamku. Stąd przechodzimy Bramą Macieja na drugi dziedziniec zamkowy, stąd przechodzimy do katedry Św. Wita. Z Hradczan kierujemy się na Malą Stranę, a później przechodzimy na Stare Miasto, aby przejść przez Most Karola, później na staromiejski rynek żeby obejrzeć piękny Ratusz praski z astronomicznym zegarem Orloj. Na Winohradach dajemy Państwu około jednej godziny wolnego czasu. Po czasie wolnym zwiedzamy Plac Wacława. Cena zawiera  ubezpieczenie NNW, KL, przejazd autokarem, opieka przewodnika/pilota.

SKALNE MIASTO więcej! 

Tym razem zabieramy Państwa do Adršpaskich Skał, które stanowią fragment Sudetów Środkowych zwanych Broumovską vrchoviną. Spacer rozpoczynamy od wejścia do labiryntu monumentalnych ostańców piaskowcowych, przez piękną Gotycką Bramę. Przechadzać będziemy między skalnymi ścianami, powstałymi w okresie kredy. Wejdziemy na tajemniczy Rynek Słoniowy, na którym zachodzi rzadko spotykane zjawisko inwersji temperatury. Staniemy pod złowieszczym Gromowym Kamieniem, spojrzymy w oczy Skalnej Lwicy i gromkim krzykiem wezwiemy wodospad. Pod koniec spaceru przesiadamy się do łodzi i płyniemy jeziorem wsłuchując się w legendy opowiadane przez flisaka. Ze Skalnego Miasta udajemy się na zwiedzanie browaru. Cena zawiera pełen pakiet  biletów wstępu do Skalnego Miasta,  ubezpieczenie KL za granicą RP i kraju stałego pobytu (do 10 000 euro) i NNW (do 5 000 zł), przejazd autokarem, opieka przewodnika/pilota.

KUTNA HORA więcej!

Zwiedzamy Muzeum Srebra, katedrę Św.Barbary – patronki górników, katedrę pw. NMP i Jana Chrzciciela, Ossuarium z czaszkami ofiar wojen husyckich i wojny trzydziestoletniej. Czas wolny około 1 godziny. Serdecznie zapraszamy! Cena zawiera ubezpieczenie NNW, KL, przejazd autokarem, opieka przewodnika/pilota.

DREZNO więcej! 

Zwiedzanie Perły Europejskiego Baroku  zaczynamy od Opery – Sächsische Staatsoper. Przechodzimy  do Zespołu Pałacowego Zwinger, później do Zamku Rezydencyjnego Wettynów. Z zamku przechodzimy do Katedry Katolickiej – pw. Świętej Trójcy, a później pod pomnik Lutra i do Katedry Ewangelickiej – Frauenkirsche. Spacerujemy tarasami Brüla. Po zwiedzaniu z przewodnikiem proponujemy Państwu dwie godziny wolnego czasu. Można wtedy zwiedzić Zielone Sklepienie, bądź też Pałac Zwinger, albo udać się na zakupy na Altmarkt. Cena zawiera ubezpieczenie NNW, KL, przejazd autokarem, opieka przewodnika/pilota).

ZOO SAFARI DVUR KRALOVE  

Przejeżdżając bramę ogrodu przenosimy się w świat afrykańskiej przyrody. Do zwiedzania safari służą specjalne autobusy, z których możemy podglądać z bliska życie dzikich zwierząt. Uwieńczeniem tego trudu będzie wspaniałe zdjęcie z bezkrwawych łowów. Spotkamy tutaj antylopy gnu, zebry, surykatki, kozy afrykańskie, bawoły. Po powrocie z safari udajemy się na zwiedzanie ogrodu zoologicznego. Odwiedzamy pawilony i woliery ze zwierzętami w pewnym porządku wskazanym przez tablice informacyjne. W między czasie można skorzystać z kilku punktów gastronomicznych znajdujących się na terenie obiektu. Specjalnie dla dzieci przygotowano atrakcje w postaci parku linowego i małpiego gaju, a także miejsca gdzie osoby dorosłe w swobodny sposób mogą przyglądać się poczynaniom swoich pociech. Cena zawiera bilety wstępów, przejazd autokarem, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę przewodnika/pilota.

SASKA  SZWAJCARIA

Wyjazd z Wałbrzycha w godzinach porannych. Pierwszym miejscem, które zwiedzamy jest największa  w Europie górska twierdza Königstein. Na terenie warowni możemy zobaczyć m.in. budynek studzienny z najgłębszą w Saksonii studnią, stajnie komendanta, zbrojownię, więzienne cele, bastiony, prywatne apartamenty komendanta – czas zwiedzania ok.2 godzin. Przejeżdżamy do Bastei, czyli wiszących, kamiennych mostów – zwiedzanie i czas wolny ok. 1,5 godziny. Trzecim miejscem, które odwiedzimy jest zamek Stolpen nieodzownie związany z kochanką króla Augusta Mocnego – Hrabiną Cosel. Powrót do Wałbrzycha ok. godziny 21.30. Cena zawiera: ubezpieczenie NNW, KL, przejazd autokarem, opiekę przewodnika/pilota, ceny biletów: twierdza Königstein: 7€, Zamek Stolpen: 7€.

CZESKI BROWAR I HVEZDA

IMG_4142Wyjazd z Wałbrzycha o godzinie 10.00. W programie wycieczki: zwiedzanie browaru, w tym poznanie linii produkcyjnej, degustacja piwa, zwiedzanie muzeum browarnictwa. Przejazd do Ameriki i przejście do schroniska na obiad. Tutaj zwiedzamy barokową kaplicę, lub też udajemy się na spacer aby podziwiać Broumovske Steny – czas wolny około 1,5 godziny. Cena zawiera: ubezpieczenie NNW, KL, przejazd autokarem, opiekę przewodnika/pilota, wstęp do browaru to 150kc.