Wiedeń 2 dni

Wyjeżdżamy z Wałbrzycha o godz. 3.45 z ul. Sikorskiego (przystanek nr 31 – w kierunku Świdnicy) i o 4.00 ze Szczawna Zdroju spod Domu Zdrojowego (ul. Kolejowa 14).
Wracamy ok. godziny 21.30
CENA: 370 zł
Sobieski + Mozart + kawa po wiedeńsku

Dzień 1
Wyjazd we wczesnych godzinach porannych z Wałbrzycha (przystanek na ul. Sikorskiego). Po przyjeździe do Wiednia – przejazd staromiejską obwodnicą – Ringiem, z reprezentacyjnymi budowlami. Zwiedzanie miasta – zespół pałacowo – ogrodowy Schoenbrunn – letnia rezydencja Habsburgów; barokowa budowla wabi takimi atrakcjami jak czarujący krajobraz parkowy, Palmiarnia, Glorietta i ogród zoologiczny; Belweder – obecnie galeria malarstwa i rzeźby; Kościół pw. K. Boromeusza, Hundertwasserhaus – przykład eklektyzmu w architekturze. Przejazd na Kahlenberg – wzgórze z kaplicą Jana III Sobieskiego. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Wiednia – Katedra Św. Stefana – symbol Wiednia i najważniejsza budowla gotycka w Austrii, Kaerntner Strasse; Opera; Muzeum Historii i Sztuki; Plac Marii Teresy; Muzeum Historii Naturalnej; Hofburg – zimowa rezydencja cesarska; Ulica Graben, Parlament; Ratusz; Uniwersytet i Kościół Wotywny. W trakcie zwiedzania 1,5 godziny czasu wolnego. W godzinach popołudniowych wyjazd z Wiednia w drogę powrotną do kraju.

Przyjazd do Wałbrzycha w godzinach nocnych – około 23.00

Autokar w drodze powrotnej zatrzymuje się na żądanie – w ten sposób nasz klient może szybciej wrócić do miejsca zamieszkania:)

Cena 370 zł, dzieci do lat 12 – 10% zniżki

zawiera:
♦ zakwaterowanie – 1 nocleg w hotelu ***/** na przedmieściach Wiednia – pokoje 2 os.

z łazienkami, TV,
♦ wyżywienie- 1 śniadanie,
♦ ubezpieczenie KL, CP (choroby przewlekłe), NNW
♦ przejazd autokarem,
♦ opieka pilota/ przewodnika na całej trasie wycieczki.

Cena nie zawiera:

♦ biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 50 EUR),

♦ opłaty za przewodnika lokalnego ok. 4 EUR/os.

♦ obiadokolacji (możliwa za dopłatą ok. 120zł)