Łużyckie ciekawostki

Wyjeżdżamy z Wałbrzycha o godz. 6.45 z ul. Sikorskiego (przystanek nr 31 – w kierunku Świdnicy) i o 7.00 ze Szczawna Zdroju spod Domu Zdrojowego (ul. Kolejowa 14).
Wracamy ok. godziny 21.30
CENA: 105 zł
19 października 2019, sobota
Bad Muskau, gorąca czekolada i pływanie łodziami!

Tym razem program wycieczki został zmodyfikowany, tak aby mogli Państwo zobaczyć coś innego w tym jakże uroczym zakątku Niemiec. W programie Park Mużakowski – wspaniały przykład XIX wiecznej sztuki ogrodowej w Europie, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zwiedzanie Parku odbędzie się po polskiej i niemieckiej stronie. Po niemieckiej stronie założenia w Bad Muskau odwiedzimy Nowy Zamek, a w nim zobaczymy wystawę, która prezentuje w ciekawy sposób postać twórcy parku – księcia von Pückler-Muskau. Do polskiej części –  tutaj z kolei znajduje się rozległe, naturalistyczne założenie parku – przejdziemy jednym z dwóch mostów – Podwójnym albo Angielskim. Następnym punktem naszej wycieczki jest manufaktura czekolady Felicitas Chocolatier w Hornow. Tutaj możemy zobaczyć proces produkcji belgijskiej czekolady, skosztować różnych wyrobów, kupić czekoladowe upominki, a na koniec usiąść w kawiarni i wypić filiżankę ciepłej czekolady.  Po słodkościach czas na łodzie. Przejeżdżamy do stanicy. Przesiadamy się na łodzie, aby odbyć 1,5 godzinny rejs. Po rejsie robimy godzinną przerwę. Powrót w godzinach wieczornych, około godziny 21.30.

Autokar w drodze powrotnej zatrzymuje się na żądanie – w ten sposób nasz klient może szybciej wrócić do miejsca zamieszkania:)

bilety we własnym zakresie: łodzie  10 €

pobyt w fabryce czekolady: 4€ – zwiedzanie i degustacja

Cena: 105 zł, dzieci do lat 12 – 10% zniżki,

zawiera: transport, ubezpieczenie NNW, KL, opiekę przewodnika.