Praga 2 dni

Wyjeżdżamy z Wałbrzycha o godz. 6.45 z ul. Sikorskiego (przystanek nr 31 – w kierunku Świdnicy) i o 7.00 ze Szczawna Zdroju spod Domu Zdrojowego (ul. Kolejowa 14). Wracamy ok. godziny 22.30

CENA: 239 zł

20-21 lipca 2019, od soboty do niedzieli

Dzień 1

Zwiedzanie stolicy Czech z przewodnikiem – Hradczany z pięknym Zamkiem Praskim (zwiedzanie wnętrz), Katedrą Świętego Wita (z wnętrzami), Złotą Uliczką, Kościołem Św. Jerzego (wnętrza)  i punktem widokowym z najpiękniejszą panoramą Pragi.

Mala Strana – z Ogrodami Vallensteina – zieloną wyspą spokoju w samym środku tłocznego miasta lub Kościół MB Zwycięskiej ze słynną figurą Praskiego Jezuska (w zależności od pogody). Czas wolny. Rejs statkiem spacerowym po Wełtawie, z tej perspektywy będziemy mogli podziwiać wyjątkową zabudowę stolicy Czech…

Zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, wykwaterowanie, dalsze zwiedzanie miasta:

Kamienny Most Karola bogato zdobiony gotyckimi rzeźbami Świętych. Stare Miasto, gdzie na turystów czekają wyjątkowe zabytki – słynny Rynek Staromiejski, na którym znajduje się ratusz z ruchomym zegarem astronomicznym „Orloj”, najstarszy w Środkowej Europie uniwersytet „Carolinum” i kolegium Jezuickie.

Po zwiedzaniu czas wolny na Starym Mieście. Dalsze zwiedzanie Pragi: Dzielnica Żydowska Josefov z historycznym Ratuszem Żydowskim, oraz pięknymi synagogami: Wysoką, Klausa, Maisela, Staronową, a także Kirkutem i Salą Obrzędową. Wyjazd w drogę powrotną do Wałbrzycha.

Autokar w drodze powrotnej zatrzymuje się na żądanie – w ten sposób nasz klient może szybciej wrócić do miejsca zamieszkania:)

Cena: 239 zł

W cenę nie są wliczone bilety wstępów – ok. 700 KC (ok. 120zł)

Cena zawiera: 1 nocleg w hotelu klasy turystycznej (standard: pokój 2- osobowy, istnieje także możliwość rezerwacji pokoi 1- i 3- osobowych), 1 śniadanie, transport autokarem klasy LUX, ubezpieczenie KL i NNW, opiekę pilota – przewodnika.