logo BIURO PODRÓŻY

693 333 563
690 821 421

wg stawki operatora

Szczawno-Zdrój
ul. Kościuszki 14

Pn - Pt : 10.00 – 17.00

Praga 2 dni

Dzień 1               Wyjazd z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego) o godz. 6.45, ze Szczawna – Zdroju o godz. 7.00, przejazd do Pragi.

Zwiedzanie stolicy Czech z przewodnikiem, np.: Hradczany z pięknym Zamkiem Praskim, Loretą (zwiedzanie wnętrz), Katedrą Świętego Wita i punktem widokowym z najpiękniejszą panoramą Pragi.

Mala Strana – z Ogrodami Vallensteina – zieloną wyspą spokoju w samym środku tłocznego miasta lub Kościół MB Zwycięskiej ze słynną figurą Praskiego Jezuska (w zależności od pogody). Czas wolny. Rejs statkiem spacerowym po Wełtawie, z tej perspektywy będziemy mogli podziwiać wyjątkową zabudowę stolicy Czech…

Zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, wykwaterowanie, dalsze zwiedzanie miasta:

Kamienny Most Karola bogato zdobiony gotyckimi rzeźbami Świętych. Stare Miasto, gdzie na turystów czekają wyjątkowe zabytki – słynny Rynek Staromiejski, na którym znajduje się ratusz z ruchomym zegarem astronomicznym „Orloj”, najstarszy w Środkowej Europie uniwersytet „Carolinum” i kolegium Jezuickie.

Po zwiedzaniu czas wolny na Starym Mieście. Dalsze zwiedzanie Pragi: Dzielnica Żydowska Josefov z historycznym Ratuszem Żydowskim, oraz pięknymi synagogami: Wysoką, Klausa, Maisela, Staronową, a także Kirkutem i Salą Obrzędową. Wyjazd w drogę powrotną do Wałbrzycha. Powrót w godzinach wieczornych.

Cena: 239 zł

Cena zawiera: 1 nocleg w hotelu klasy turystycznej (standard: pokój 2- osobowy, istnieje także możliwość rezerwacji pokoi 1- i 3- osobowych), 1 śniadanie, transport autokarem klasy LUX lub wygodnym minibusem, ubezpieczenie KL i NNW, opiekę pilota – przewodnika.