Poznajemy Morawy: Zamek Bouzov i Ołomuniec

Wyjeżdżamy z Wałbrzycha o godz. 6.45 z ul. Sikorskiego (przystanek nr 31 – w kierunku Świdnicy) i o 7.00 ze Szczawna Zdroju spod Domu Zdrojowego (ul. Kolejowa 14).
Wracamy ok. godziny 21.30
CENA: 99 zł
3 maja, piątek
Pierwszym punktem programu jest romantyczny zamek Bouzov. Należący od XVII wieku do Krzyżaków, znany wszystkim z serialu Arabela, był zamieszkiwany przez czarnoksiężnika Rumburaka. W zamku możemy zobaczyć m.in. mieszkanie wielkiego mistrza krzyżackiego, zbrojownię, neogotycką kaplice zamkową, czy 40 metrową średniowieczną studnie. Po zwiedzaniu zamku ruszamy w dalszą podróż.

Kulminacyjnym punktem wycieczki jest historyczna stolica Państwa Morawskiego – Ołomuniec. Zaraz po Pradze był największym ośrodkiem miejskim w Czechach. Ołomuniec to również główne miasto regionu etnograficznego Hana, zamieszkiwanego przez Hanaków. To tutaj zamordowano ostatniego z Przemyślidów – króla Wacława III i tutaj mieści się drugi najstarszy uniwersytet w Czechach.

W programie: Katedra św. Wacława, kościół św. Maurycego (możliwość wejścia na wieżę – free), Plac Republika, Górny Rynek, Ratusz z zegarem astronomicznym oraz Kolumna Trójcy Przenajświętszej wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przechodzimy na Dolny Rynek i do Pałacu Arcybiskupa. W trakcie zwiedzania czas wolny – około 1 godziny. W tym czasie można udać się na obiad, kawę i ciacho.

Wracamy w godzinach wieczornych – około 22.00.

Autokar w drodze powrotnej zatrzymuje się na żądanie – w ten sposób nasz klient może szybciej wrócić do miejsca zamieszkania:)

zwiedzanie pałacu: 80 kc

zwiedzanie zamku: 150 kc

Cena: 99 zł , dzieci do lat 12 – 10% zniżki

zawiera: transport, ubezpieczenie NNW, KL, opiekę przewodnika.