Poznajemy Morawy: Nove Mesto nad Metuji+Velke Losiny

Wyjeżdżamy z Wałbrzycha o godz. 7.15 z ul. Sikorskiego (przystanek nr 31 – w kierunku Świdnicy) i o 7.30 ze Szczawna Zdroju spod Domu Zdrojowego (ul. Kolejowa 14).
Wracamy ok. godziny 21.30
CENA: 90 zł
16 marca, sobota

Zabytkowy zamek graniczny + wody termalne

Pierwszym miejscem, które odwiedzimy jest Nove Mesto nad Metuji, malowniczo położone na wzgórzu średniowieczne miasteczko urzeka klimatem i fascynuje historią. Zwiedzimy gotycki zamek rodziny Bartoň-Dobení, którego wnętrza początkiem XX wieku zostały funkcjonalnie wyposażone w secesyjnym stylu, zapoznamy się z jego historią oraz losami jego właścicieli. Przespacerujemy się także po przepięknym rynku Nowego Miasta. Po zwiedzaniu czas wolny, np. na kawę w tutejszej kawiarni.
Główną atrakcją naszej wycieczki jest pobyt na basenach termalnych w uzdrowisku Velke Losiny. Tutejsze termy są unikalne w skali całej Republiki Czeskiej – baseny napełnione są gorącą wodą siarkową, co sprzyja relaksowi, regeneracji i zdrowiu! Zakład kąpielowy składa się z basenów wewnętrznych oraz zewnętrznych, a także atrakcji typu zjeżdżalnia, hydromasaże, bicze wodne… Na basenach spędzimy około 3 godzin. Na miejscu można skorzystać z restauracji a także strefy saun.
Bilety we własnym zakresie:

zamek – dorośli – 130 kc

dzieci oraz seniorzy pow. 63 lat – 90 kc

termy: dorośli 350 kc/3h, dzieci i seniorzy 300 kc/3h

Autokar w drodze powrotnej zatrzymuje się na żądanie – w ten sposób nasz klient może szybciej wrócić do miejsca zamieszkania:)

 Cena: 90 zł, dzieci do lat 12 – 10% zniżki,

zawiera: transport, ubezpieczenie NNW, KL, opiekę przewodnika.