Muzeami Drezna

Wyjeżdżamy z Wałbrzycha o godz. 6.45 z ul. Sikorskiego (przystanek nr 31 – w kierunku Świdnicy) i o 7.00 ze Szczawna Zdroju spod Domu Zdrojowego (ul. Kolejowa 14).
CENA: 99 zł
30 marca, sobota
Volkswagen + Bundeswehra + mleczarnia +Kunsthofpassage
Ciekawe zestawienie – tylko w Dreźnie!
Muzeami Drezna – to nowy program, który ukazuje to piękne miasto z innej perspektywy. Do tej pory mogli Państwo zobaczyć przepiękne barokowe zabytki Saksonii, teraz chcemy pokazać  Miejsca, które zachwycają w inny sposób – przede wszystkim, wyobraźnią ich Twórców.
W programie zwiedzanie  Muzeum Wojskowo – Historyczne Bundeswehry – uznane w 2011 roku przez New York Times za jedno z 41 miejsc na ziemi wartych odwiedzin. Po zwiedzaniu muzeum odwiedzimy Mleczarnię braci Pfund. Na miejscu można nabyć produkty mleczarskie o wyjątkowym smaku. Kolejną ciekawostką będzie Kunsthofpassage – Pasaż Artystycznych Dziedzińców. Ostatnim punktem będzie Gläserne Manufaktur – czyli zwiedzanie fabryki Volkswagena. Prawdopodobnie jest to jedna z najmniejszych fabryk tego koncernu. Dziennie z taśmy schodzi tu około 48 samochodów. Zobaczymy proces produkcyjny volkswagena. Po zwiedzaniu proponujemy 1 godzinę czasu wolnego na Starówce.
Powrót w godzinach wieczornych – ok. 22.00.
Autokar w drodze powrotnej zatrzymuje się na żądanie – w ten sposób nasz klient może szybciej wrócić do miejsca zamieszkania:)
Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów:
płatne wejście do Muzeum Wojskowo – Historyczne Bundeswehry – 5 €
płatne wejście do Gläserne Manufaktur – 7 €
pozostałe wejścia – free
 Cena: 99 zł, dzieci do lat 12 – 10% zniżki,
zawiera: transport klimatyzowanym autokarem, ubezpieczenie KL i NNW, opiekę pilota – oprowadzanie przewodnika.