omnibus.szczawno@gmail.com

690 821 421

Małopolska

Wyjazd z Wałbrzycha o godz. 5.00 (Szczawno – Zdr.: 5.15)

Dzień 1: Przejazd do Krakowa. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem – odwiedzimy najcenniejsze zakątki miasta – Wawel z renesansowymi krużgankami, katedra (nekropolia królów polskich, Katakumby, Dzwon Zygmunta, Kaplica Zygmuntowska), ulica Kanonicza, Okno Papieskie, Collegium Maius i Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki. Czas wolny.

KRAKÓW

Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja

Dzień 2: (UWAGA! CHĘTNI MOGĄ ZREZYGNOWAĆ Z PROGRAMU ZWIEDZANIA I SPĘDZIĆ CAŁY DZIEŃ NA ŹRÓDŁACH TERMALNYCH DOPŁATA TYLKO 10ZŁ/OS.)

Śniadanie, przejazd do Sromowiec Wyżnych, gdzie zaczyna się trasa spływu przełomem Dunajca. Jedna z najpiękniejszych i najbardziej cenionych atrakcji turystycznych Polski. Flisacy opowiedzą nam niezwykle ciekawe legendy i bajania pienińskie. Podziwiać będziemy urokliwe wiosenne Trzy Korony oraz inne ozłocone szczyty Pienin, spływ zakończy się w Szczawnicy – Zdroju. Przejazd do Zakopanego, spacer po Krupówkach i Cmentarzu na Pęksowym Brzysku.

dsc_6146

Przejazd do Term Podhalańskich – około trzygodzinny relaks w basenach z naturalnie gorącymi wodami geotermalnymi (niektóre właściwości wód: stabilizują tętno, eliminują choroby układu krążenia, przyspieszają rekonwalescencję po zabiegach oraz wspomagają leczenie, regulują gospodarkę hormonalną). Przejazd na obiadokolację, nocleg.

Dzień 3: Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Wieliczki, zwiedzanie bajkowej Kopalni Soli wpisanej na najbardziej prestiżową listę zabytków – UNESCO. Powrót na Dolny Śląsk w godzinach wieczornych

Cena: 379 zł (zawiera: transport, ubezpieczenie, opiekę pilota – przewodnika, 2 noclegi w pensjonacie, 2 śniadania, 2 obiadokolacje)

Dodatkowo płatne bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalnych przewodników: ok. 99 zł/ulgowy, 120 zł/ normalny