Zamki i pałace

Wyjeżdżamy z Wałbrzycha o godz. 7.15 z ul. Sikorskiego (przystanek nr 31 – w kierunku Świdnicy) i o 7.30 ze Szczawna Zdroju spod Domu Zdrojowego (ul. Kolejowa 14). Wracamy ok. godziny 21.30

CENA: 60 zł

ZAMEK CZOCHA – WIEŻA KSIĄŻĘCA W SIEDLĘCINIE  – PAŁAC W ŁOMNICY  20 lipca 2019, sobota

Przejazd do Siedlęcina, zwiedzanie średniowiecznej książęcej wieży mieszkalnej z unikatowymi w skali światowej czternastowiecznymi freskami przedstawiającymi legendę o sir Lancelocie.


Kolejnym punktem wycieczki będzie Zamek Czocha w Leśnej, jeden z najsłynniejszych zamków w Polsce. Malowniczo położony nad wodami Kwisy. Niezwykle ciekawa jest historia zamku, barwnie przedstawiana przez przewodników. Wystarczy powiedzieć, że zamek jest okryty aurą tajemniczości głównie za sprawą najnowszej historii i jego nietuzinkowego lokatora: jednego z najsłynniejszych naukowców XX w. Wernera von Brauna, który tu prowadził badania nad bronią rakietową, a którego rakieta poniosła potem Amerykanów na księżyc… ale skrywa on wiele innych opowieści, o których dowiedzą się Państwo już na zamku…

Przejazd do „Doliny Pałaców i Ogrodów” zwiedzanie niezwykłego Pałacu w Łomnicy, zobaczymy jego wnętrza i uroczy park. Podczas zwiedzania obejrzą Państwo także film dotyczący pałacu oraz Doliny Pałaców i Ogrodów.
Spacer do Łomnicy, dla chętnych indywidualne wejście do pałacu, pozostałe osoby, w czasie wolnym mogą pospacerować po pięknym parku lub zjeść obiad w restauracji znajdującej się w pomieszczeniach przypałacowych.

Cena: 60 zł, dzieci do lat 12 – 10% zniżki

zawiera: transport klimatyzowanym autokarem, ubezpieczenie KL i NNW, opiekę pilota – oprowadzanie przewodnika.

Dodatkowo płatne bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:

Zamek Czocha:

normalny: 25 zł

ulgowy (dzieci do 15l. i inwalidzi): 19 zł

Wieża w Siedlęcinie:

bilet grupowy: 6zł

Pałac w Łomnicy:

bilet grupowy (powyżej 10os.): 19 zł

bilet emerycki (powyżej 15os.): 16 zł

zwiedzanie parku: za darmo